بلینکن در دفاع از سیاست‌های دولت بایدن؛ اعتماد به امریکا افزایش یافته

آنتونی بلینکن؛ وزیر خارجه امریکا در دفاع از سیاست‌های دولت بایدن می‌گوید که طی سال‌های اخیر اعتماد به امریکا افزایش یافته است.

آنتونی بلینکن؛ وزیر خارجه ایالات متحده در دفاع از سیاست‌های دولت بایدن گفته است که در طی این سه‌ و نیم سال گذشته اعتماد به امریکا افزایش یافته است.

آقای بلینکن در یک گفتگو در موسسه بروکینگز افزود: «آن‌ها (مردم ایالات متحده و جهان) رییس‌ جمهوری را دیده‌اند که بر روی امریکا، ائتلاف‌ها و شراکت‌ها مجددا سرمایه‌گذاری کرده است».

وزیر خارجه امریکا در حالی از سیاست‌های جو بایدن دفاع می‌کند که تصمیم او مبنی‌بر خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان با موجی از انتقادهای تند داخلی در امریکا و جهان مواجه است و شماری از منتقدان این تصمیم او را «افتضاح سیاسی» در تاریخ امریکا می‌خوانند.

از سوی دیگر، لغزش‌های کلامی و پاسخ‌های پیچیده و درهم‌آمیخته جو بایدن در مناظره‌ انتخاباتی اخیرش با دونالد ترامپ در شبکه خبری سی‌ان‌ان، دیدگاه‌های انتقادی نسبت به او را در داخل امریکا نیز افزایش داده است.

اما بلینکن مدعی است: «اگر شما به نظرسنجی‌های سراسر جهان نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که اعتماد به رهبری امریکا به طرز چشم‌گیری طی این سه و نیم سال‌ افزایش پیدا کرده است».

او تاکید کرد: «این نتیجه سیاست‌هایی که دنبال می‌کنیم نیست؛ بلکه نتیجه مشارکت ما است. آنان می‌بینند که رییس جمهور بایدن تمامی حوزه‌های متفاوت را رهبری می‌کند و بر چالش‌ها متمرکز است».

این در حالی است که قرار است به تاریخ ۵ نومبر سال جاری میلادی، ایالات متحده گواه برگزاری انتخابات سراسری ریاست جمهوری باشد.

اولین مناظره انتخاباتی ریاست‌ جمهوری سال ۲۰۲۴ ایالات متحده،در هفته گذشته (روز پنج‌شنبه، ۲۷ جون) برگزار شد.

جو بایدن؛ نامزد حزب دموکرات و رییس جمهور کنونی امریکا و دونالد ترامپ؛ نامزد حزب جمهوری‌خواه پیرامون مسایل مختلف اظهار نظر کردند.

مطالب مرتبط