طالبان 18 نفر را در ارزگان شلاق زدند

دادگاه عالی طالبان اعلام کرد که این گروه ۱۸ نفر را به اتهام‌های «دزدی»، «لواط» و «عمل نامشروع» در استادیوم ورزشی ولایت ارزگان شلاق زده‌ است. پیشتر این گروه از مردم ارزگان خواسته بودند که برای تماشای شلاق‌زدن این افراد در استادیوم ورزشی حضور یابند.

این دادگاه با نشر اعلامیه‌‌ای گفته که این افراد امروز سه‌شنبه، ۱۲ سرطان بر اساس حکم محکمه‌ مرافعه‌ ولایت ارزگان شلاق زده شدند.

بر بنیاد اعلامیه دادگاه عالی طالبان، از میان افراد متهم سه نفر به ۱۰ ماه حبس تنفیذی و ۳۰ ضربه شلاق، پنج نفر به هشت ماه حبس تنفیذی و ۱۹ ضربه شلاق، دو نفر به هشت ماه حبس تنفیذی و ۳۹ ضربه شلاق، سه نفر به یک سال حبس تنفیذی و ۲۹ ضربه شلاق، یک نفر به دو سال حبس تنفیذی و ۲۵ ضربه شلاق، یک نفر به یک سال حبس تنفیذی و ۳۰ ضربه شلاق، یک نفر به دو سال حبس تنفیذی و ۳۹ ضربه شلاق، یک نفر به دو سال حبس تنفیذی و ۲۵ ضربه شلاق و یک نفر دیگر به یک سال حبس تنفیذی و ۳۹ ضربه شلاق محکوم شده بودند.

ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان در ارزگان دیروز برای حضور مردم در صحنه‌ی اجرایی حکم شلاق بر این افراد، اعلامیه نشر کرده بود. این ریاست از باشندگان ارزگان خواسته بود که هنگام حضور در صحنه اجرای حکم شلاق، دوربین و تلفن هوشمند با خود نیاورند.

طالبان پس از تسلط دوباره بر افغانستان، مجازات‌های شلاق، اعدام و آخرین مورد قطع دست را از سر گرفته‌اند. در سه سال گذشته صدها تن در ولایات مختلف کشور از سوی طالبان شلاق زده شده‌اند.

مطالب مرتبط