فضل‌الرحمان: حمله به خاک افغانستان شکست اسلام‌آباد را نشان می‌دهد

به دنبال نشر گزارش‌ها مبنی بر قصد اسلام‌آباد برای حمله به خاک افغانستان، مولانا فضل‌الرحمن؛ رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان گفته است که سخنان مقام‌های پاکستانی درباره عملیات نظامی در خاک افغانستان، برخاسته از ناکامی‌های اسلام‌آباد است.

مولانا فضل‌الرحمن؛ رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان گفته است که سخنان مقام‌های پاکستانی درباره عملیات نظامی بر خاک افغانستان، برخاسته از ناکامی‌های اسلام‌آباد است.

فضل‌الرحمن همچنین گفته که پاکستان در ۲۰ سال گذشته پایگاه‌های هوایی‌اش را در اختیار امریکا قرار داد تا بر بخش‌هایی از افغانستان حمله‌های هوایی انجام شود.

او گفته: «۲۰ سال هواپیماها از پایگاه‌های نظامی شما در پاکستان بلند شدند و افغانستان را بمباران کردند. حالا تروریزم در داخل پاکستان را شما کجا از بین برده‌اید که اکنون تروریزم را خارج از پاکستان، در افغانستان هدف قرار می‌دهید؟ شما اصلا شکست‌های خود را می‌پوشانید.»

این در حالی است که مولانا فضل‌الرحمن که «پدر معنوی طالبان» خوانده می‌شود به منظور بهبود روابط بین کابل و اسلام‌آباد، بارها تلاش کرده و هدف سفرش به کابل را نیز گفتگو درباره منافع مشترک میان کابل و اسلام‌آباد خوانده بود.

مطالب مرتبط