روسیه برای تبدیل نشدن افغانستان به پناهگاه تروریزم با طالبان تعامل می‌کند

بنیاد تحقیقاتی دیده‌بان گزارش داده که روسیه برای تبدیل نشدن افغانستان به پناه‌گاه تروریست‌ها با طالبان تعامل می‌کند.

بنیاد تحقیقاتی دیده‌بان (ORF) امروز یک‌شنبه، ۱۷ سرطان اعلام کرده است که روسیه برای تبدیل نشدن افغانستان به «پناهگاه تروریست‌ها» با طالبان تعامل بیش‌تر می‌کند.

بنیاد تحقیقاتی دیده‌بان، با نشر مطلبی گفته که پس از حمله گروه داعش بر سالون کنسرت شهر کروکوس در روسیه، این کشور تلاش‌های خود را برای جلوگیری از احیای دوباره افغانستان زیر سلطه طالبان به‌عنوان «پناه‌گاه تروریست‌ها» شدت بخشیده است.

این بنیاد به پیشنهاد وزارت دادگستری روسیه مبنی بر حذف طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی اشاره کرده: «تصمیم روسیه برای حذف طالبان از فهرست تروریستی خود اگرچه ناگهانی نیست، اما به عنوان یک سناریوی خطر محدود تلقی می‌شود.»

در این مطلب آمده است که افغانستان باثبات برای مسکو به عنوان «دیوار آتش» برای جلوگیری از گسترش تروریزم به آسیای میانه و در نهایت به روسیه تلقی می‌شود.

این در حالی است که در ۲۲ مارچ سال روان گروه داعش بر سالون کنسرت شهر کروکوس در حومه شهر مسکو حمله کرده بود.

در آن حمله دست‌کم ۱۴۳ تن کشته و نزدیک به ۱۵۰ تن دیگر زخمی شده‌ بودند.

چندی پیش نیز سرگی لاوروف؛ وزیر خارجه روسیه گفته بود که تهدیدهای تروریستی هنوز از خاک افغانستان ادامه دارد و برای مبارزه با این پدیده باید با طالبان همکاری صورت گیرد.

طالبان از این اظهارات لاوروف استقبال کردند.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه نیز در حاشیه نشست اخیر سران شانگهای در آستانه پایتخت قزاقستان از طالبان به عنوان «متحد روسیه در جنگ با داعش» یاد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *