زرداری: مشکلات با طالبان با نوشیدن چای حل نمی‌شود

بلاول بوتو زرداری؛ رییس حزب مردم پاکستان مشکلات میان طالبان و کشورش را جدی خوانده و می‌گوید که مشکلات پیچیده پاکستان و طالبان با نوشیدن یک پیاله چای حل نمی‌شود.

بلاول بوتو زرداری؛ رییس حزب مردم پاکستان روز دوشنبه، ۱۸ سرطان در پیشاور بر حل مسایل پیچیده‌‌ میان پاکستان و افغانستان تحت کنترول طالبان تاکید کرد.

در همین‌ حال، بلاول بوتو زرداری گفت که این مشکلات «با سفر به افغانستان یا نوشیدن یک پیاله چای در آنجا حل نمی‌شود.»

اشاره تلویحی بوتو به سفر رییس پیشین آی‌اس‌آی در زمان حکومت عمران خان، در نخستین روزهای سقوط کابل و چای نوشیدنش در هوتل سرینا است. جنرال فیض حمید در پاسخ به خبرنگاران در سرینا که از او در مورد آینده افغانستان پرسیدند، گفته بود: «همه چیز خوب خواهد شد.»

بوتو در یک کنفرانس خبری گفت: «مشکلات افغانستان و پاکستان باید حل شود و باید اذعان کرد که تمام مسایل تحت کنترل افغانستان نیست.»

به‌نظر می‌رسد اظهارات تازه بوتو درباره طالبان افغان در واکنش به اظهارات عمران‌خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان، گفته شده است.‌

عمران‌خان روز جمعه، ۱۵ سرطان، در پیامی از زندان خطاب به حکومت پاکستان و ارتش این کشور نوشت که اسلام‌آباد بدون حمایت طالبان افغانستان در جنگ با تروریسم موفق نمی‌شود.

عمران‌خان همچنین از بلاول بوتو و اسحق دار؛ وزیر خارجه فعلی پاکستان به خاطر عدم سفر به کابل تحت کنترول طالبان انتقاد کرد.

پاکستان در واکنش به ناامنی‌های روزافزون در خیبرپختونخوا، عملیات «عزم استحکام» را به منظور جلوگیری از تشدید خشونت و حملات تروریستی راه‌اندازی کرده است.

پیشتر وزیر دفاع پاکستان گفت به عنوان بخشی از عملیات «عزم استحکام»، پاکستان در آینده به اهدافی در افغانستان حمله خواهد کرد. به گفته او، طالبان پاکستانی از خاک افغانستان حملات خود را سازماندهی می‌کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *