مهاجران افغان محور گفتگوی کمیساریای عالی سازمان ملل و شهباز شریف

فیلیپو گراندی؛ کمیساریای عالی سازمان ملل متحد از گفتگویش با شهباز شریف؛ نخست‌وزیر پاکستان درباره‌ وضعیت مهاجران افغانستان در آن کشور خبر داده است.

فیلیپو گراندی؛ کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان امروز سه‌شنبه، ۱۹ سرطان در اکس گفته که در سفرش به پاکستان با مقام‌های این کشور، از جمله شهباز شریف؛ نخست‌وزیر این کشور درباره‌ پناهندگان اهل افغانستان در پاکستان صحبت کرده است.

او گفته که محور گفتگویش با نخست‌وزیر پاکستان، به یافتن راه‌حل‌های عادلانه و پایدار برای رسیدگی به وضعیت پناهندگان افغانستان با حمایت جامعه‌ بین‌المللی بوده است.

فیلیپو گراندی با اسحاق دار؛ وزیر خارجه‌ پاکستان نیز درباره‌ پناهندگان افغانستان صحبت کرده است.

وزارت خارجه‌ پاکستان در خبرنامه‌ای گفته است که فیلیپو گراندی از مهمان‌نوازی و سخاوت پاکستان برای میزبانی از پناهجویان افغانستان علی‌رغم مواجهه با چالش‌ها در جبهه‌های مختلف قدردانی کرده است.

به نقل از خبرنامه، فیلیپو گراندی و اسحاق‌ دار در مورد همکاری پایدار برای بازگشت ایمن و آبرومندانه‌ی پناهندگان افغانستان و راه‌حل‌های پایدار طولانی‌مدت بحث کرده‌اند.

پاکستان از سال‌ها به این‌سو میزبان چند میلیون مهاجر اهل افغانستان است.

دولت پاکستان سال گذشته‌ میلادی اعلام کرد که به دلایل امنیتی، مهاجران بدون اسناد افغانستان را اخراج می‌کند.

در اوایل سال جاری میلادی، دولت پاکستان اعلام کرد که مرحله‌ی دوم اخراج مهاجران افغانستان را آغاز می‌کند و در این مرحله دارندگان کارت شناسایی نیز اخراج می‌شوند.

در حال حاضر اخراج و بازگشت مهاجران از پاکستان ادامه دارد. این در حالی است که بحران فقر و بیکاری همچنان در افغانستان گسترده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *