نیروهای ویژه طالبان یک فرمانده «تاجیک‌تبار» این گروه را در تخار بازداشت کردند

منابع در ولایت تخار در شمال‌شرق کشور از بازداشت یک فرمانده تاجیک‌تبار طالبان به نام «غلام‌حسین مبارز» در ولسوالی چاه‌آب این ولایت از سوی نیروهای ویژه این گروه خبر می‌دهند.

این منابع امروز سه‌شنبه، 19 سرطان گفتند که این فرمانده طالبان همراه با شش نفر از افرادش از مرکز ولسوالی چاه‌آب تخار بازداشت شده و همه به قول اردوی 217 عمری در ولایت قندوز منتقل شده‌اند..

دلیل بازداشت این فرمانده تاجیک‌تبار طالبان «سرکشی» از دستورات مسوولان محلی این گروه در تخار عنوان شده‌است. منبعی در ولایت تخار گفت که این فرد پیش از این نیز چندین بار به‌دلیل آزار و اذیت‌ مردم از سوی افرادش، بازجویی شده است.

در همین حال یک منبع دیگر گفته‌است غلام حسین مبارز دست‌کم 1000 فرد مسلح در اختیار دارد و طالبان او را از ترس قدرتمند شدنش در جوزجان و احتمال جذبش در گروه داعش با نارضایتی از این گروه، بازداشت کرده‌اند.

غلام‌حسین مبارز پیش از این فرمانده پولیس طالبان در ولسوالی بهارک تخار بود که بردرزاده بشیر قانت؛ از فرماندهان حزب اسلامی در تخار است.

مقام‌های محلی طالبان در تخار تا کنون درباره دلیل بازداشت این فرمانده شان چیزی نگفته‌اند. پیش از این نیز طالبان به بازداشت چندین فرمانده غیر پشتون این گروه اقدام کرده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *