کابینه پاکستان اقامت مهاجران افغان در این کشور را برای یک سال دیگر تمدید کرد

کابینه حکومت پاکستان در نشستی به ریاست شهباز شریف؛ نخست‌وزیر، مدت اقامت مهاجران افغان که به طور قانونی در این کشور حضور دارند را تا آخر ماه جون سال 2025 تمدید کرد.

دفتر نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که کابینه این کشور امروز چهارشنبه، 20 سرطان در جلسه‌ای به ریاست شهباز شریف نخست وزیر پاکستان با تمدید مدت اقامت نزدیک به یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از مهاجران افغان که به طور قانونی در پاکستان حضور دارند، تا آخر ماه جون سال 2025 (10 سرطان 1404) موافقت کرد.

بیشترین تعداد مهاجران افغانستان در پاکستان در ایالت‌های خیبرپختونخوا در شمال‌غرب و بلوچستان در جنوب غربی این کشور به سر می برند.

این درحالی است که روند بازگشت مهاجران غیرقانونی افغان از پاکستان به کشورشان نیز بنا بر درخواست کمیساریای عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل به طور موقت تعلیق شده‌است.

تصمیم غیرمنتظره دولت پاکستان در ماه قوس سال گذشته برای اخراج اتباع افغان که به طور غیرقانونی در آن کشور مقیم هستند، روابط میان طالبان و پاکستان را به شدت تحت تاثیر قرار داد. مقامات طالبان در افغانستان اخراج شهروندان افغانستان را اقدامی ظالمانه و سیاسی از سوی طرف پاکستانی می‌دانند.

این اقدام پاکستان با واکنش‌های شماری از سازمان‌های حقوق بشری و فعال در عرصه پناهندگان نیز مواجه شده بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *