رییس‌ جمهور پیشین روسیه خواهان محو اوکراین و ناتو شد

رییس‌ جمهور پیشین روسیه خواهان محو اوکراین و ناتو شده و اعلام کرده که روسیه باید برای محو اوکراین و ناتو کار کند.

دیمیتری مدودف؛ رییس‌ جمهور پیشین روسیه امروز پنج‌شنبه، ۲۱ سرطان وعده سران ناتو برای اعطای عضویت به اوکراین را محکوم کرد.

آقای مدودف گفت که روسیه باید برای «نابودی» اوکراین و ائتلاف نظامی ناتو کار کند.

مدودف در یک پست در شبکه‌های اجتماعی، از بیانیه سران ناتو در اجلاس واشنگتن نقل قول کرد که گفته‌اند: «ما به حمایت از اوکراین در مسیر غیرقابل برگشت آن به سوی یکپارچگی کامل یورو- اتلانتیک، از جمله عضویت در ناتو، ادامه خواهیم داد.»

معاون رییس شورای امنیت ملی روسیه در ادامه به زبان روسی افزود: «نتیجه‌گیری واضح است. ما باید همه کارها را انجام دهیم تا مسیر غیرقابل برگشت اوکراین به ناتو به نابودی اوکراین یا نابودی ناتو منجر شود. یا چه بهتر، حتی نابودی هر دو.»

مدودف که در هنگام ریاست‌جمهوری از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ به عنوان یک چهره طرفدار غرب شناخته می‌شد، از زمان آغاز جنگ در اوکراین که مسکو آن را «عملیات ویژه نظامی» می‌نامد، خود را به عنوان یک چهره شدیدا مخالف غرب بازتعریف کرده است.

او بارها به امریکا و متحدانش هشدار داده که مسلح کردن کی‌یف می‌تواند به یک «جنگ آخرالزمانی هسته‌ای» منجر شود.

تصمیم‌گیری درباره استفاده از سلاح‌های هسته‌ای روسیه به رییس‌ جمهور ولادیمیر پوتین تعلق دارد؛ اما دیپلمات‌ها می‌گویند که نظرات مدودف که معاون رییس شورای امنیت روسیه است، نشان‌دهنده رویکردها در بالاترین سطح کرملین است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *