واکسن کرونا در آزمایش روی میمون‌ها در امریکا نتیجه مثبت داد

نتایج دو آزمایش واکسن کرونا در امریکا که بر روی میمون‌ها انجام شد، نشان می‌دهد که اثر این واکسن روی دسته‌ای از میمون‌ها مثبت بوده و بدن آن‌ها با تولید آنتی بادی با بیماری مقابله کرده‌است.

یافته‌های این آزمایش که نشریه معتبر «ساینس» منتشر شده و این نشریه با استقبال از نتایج حاصله، گفته است که این تحقیق در شمار اولین مطالعاتی به شمار می‌رود که نشان می دهد موجودات غیر از انسان می توانند در برابر ویروس جدید از خود آنتی بادی محافظ تولید کنند.

در این مطالعه جدید که در مرکز BIDMC در دانشکده طب دانشگاه هاروارد انجام گرفته است، ۲۵ میمون ماکاک رزوس بالغ سه هفته پس از واکسن شدن در معرض ویروس جدید کرونا قرار گرفتند.

مشاهده نشان داد که این میمون‌ها «خیلی کم یا هیچ» علائمی از بیماری از خود بروز دادند. این به آن معنی است که بدن ان‌ها توانسته است در برابر بیماری کووید-۱۹ از خود انتی بادی محافظ بسازد.

دان باروچ؛ محقق در این مرکز که دو آزمایش مرتبط را انجام داده است در بیانیه‌ای گفت: «یافته‌های جدید این خوش بینی را بالا برده است که بتوان واکسن بیماری کووید-۱۹ را تولید کرد.»

در حال حاضر ده ها مرکز تحقیقاتی در امریکا،‌ چین، جاپان، فرانسه، آلمان و برخی کشورهای دیگر مشغول کار برای تهیه واکسن بیماری کووید-۱۹ هستند.

نتایج مثبت از این واکسن روی میمون‌ها در حالی منتشر می شود که اعلام شده است واکسن تهیه شده در مرکز مطالعات آکسفورد در مرحله تست حیوانی شکست خورده است.

شیوع ویروس کرونا در جهان تا کنون بیش از ۵ میلیون نفر را مبتلا کرده است و بیش از ۳۲۵ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

مطالب مرتبط