بیل گیتس از ۷ شرکت برای ساخت واکسین کرونا حمایت مالی می‌کند

بیل گیتس؛ بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، هفت شرکت منتخب برای ساخت واکسین کرونا را تامین مالی می‌کند.

به گزارش افق به نقل از بزینس اینسایدر، بیل گیتس در حال سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی هفت شرکتی است که برای ساخت واکسین کرونا انتخاب شده‌اند. هزینه این سرمایه‌گذاری، میلیاردها دالر برآورد شده‌است.

بیل گیتس گفته‌است که در این پروژه و برای ساخت این کارخانه‌ها و تاسیسات، میلیاردها دالر از بین خواهد رفت؛ ولی در شرایط فعلی که به دلیل کرونا، تریلیون‌ها دالر در حال نابودی است، این سرمایه‌گذاری ارزشمند است.

گیتس گفته‌است: «ما در بنیاد گیتس به کار خود ادامه می‌دهیم و با گذشت ماه‌ها صرفه‌جویی می‌کنیم؛ زیرا در این شرایط گذشت هر ماه، حیاتی است.»

آقای گیتس افزوده‌‌است که بنیاد بشردوستانه‌ وی می‌تواند سریع‌تر از دولت‌ها به مقابله با شیوع کرونا بپردازد.

او گفته‌است: «از آن‌جا که بنیاد ما در زمینه بیماری‌های عفونی تخصص ویژه‌ای دارد، ما راجع به این بیماری همه‌گیر فکر کردیم و پول اولیه بنیاد ما می‌تواند سبب تسریع امور و تهیه واکسین برای بیماری کووید-۱۹ شود.»

گفتنی است که بیل گیتس و همسرش اخیرا ۱۰۰ میلیون دالر را برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ اهدا کردند و برای مردم واشنگتن کیت‌های تشخیص کرونا در منزل ارسال کردند.

گیتس از دولت امریکا خواسته که برای مقابله با این ویروس، اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را برای تعطیلی ایالت‌ها انجام دهد. وی تخمین زده که امریکا ۱۰ هفته باید شهرها را تعطیل کند تا بتواند با این بحران مقابله کند.

مطالب مرتبط