گوشت مصنوعی ماهی در آزمایشگاه تولید می‌شود

یک شرکت تازه‌تاسیس در امریکا ۲۹ میلیون دالر سرمایه‌گذاری کرده تا از سلول‌های ماهی واقعی در آزمایشگاه گوشت مصنوعی تولید کند.

به گزارش دیلی میل، این شرکت در سن دیگو امریکا، ۲۰ میلیون سرمایه جمع آوری کرده تا کسب و کار پرورش غذاهای دریایی در آزمایشگاه را گسترش دهد.

این سرمایه به استارت آپ «بلونالو» کمک می کند تا واحد تولیدی خود را احداث و یک برنامه آزمایشی را اجرا کند. محصولات غذای دریایی این استارت آپ برخلاف نمونه‌های موجود در بازار از سلول‌های بافت ماهیچه ماهی واقعی تولید خواهد شد.

کریس دامان؛ مدیرفنی «بلونالو » گفته‌است که: فرایند تولیدی شرکت یک دستاورد فنی خارق العاده است. او افزوده که هنگامی که آنان شرکت را تاسیس کردند دانش اندکی درباره تولید گوشت ماهی از سلول وجود داشت و البته هیچ پروتکل معتبری برای کشت آن نبود.

محصول اصلی این استارت آپ عنبرماهی دم زرد (yellowtail amberjack) است که برخلاف محصولات دریایی دیگر می توان آن را به شیوه‌های مختلف آماده و طبخ کرد.

این محصول را می توان با کمک حرارت مستقیم و بخار پخت یا حتی در روغن سرخ کرد. برای تولید آن سلول های ماهیچه از یک ماهی زنده که بیهوش شده برداشته می‌شود.

نمونه مذکور با سلول های بنیادی و آنزیم‌های مختلف آماده می شود و در مرحله بعد در یک راکتور زیستی قرار می گیرد تا محلولی از ویتامین ها، نمک‌ها، چربی‌ها، شکر، پروتئین‌های گیاهی و آمینواسیدها به آن اضافه شوند. این امر سبب می شود سلول های اصلی فرایند تکثیر را آغاز کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *