نویسنده هری پاتر کتاب تازه منتشر می‌کند

جی‌کی‌ رولینگ، نویسنده ماجراهای هری پاتر به زودی یک کتاب دیگر برای کودکان و نوجوانان منتشر می‌کند. این کتاب، که به سبک افسانه‌های پریان است، آنلاین و رایگان منتشر می‌شود.نویسنده هری‌ پاتر اعلام کرد که به صورت سریالی، کتاب جدیدش را آنلاین منتشر می‌کند. به این ترتیب بچه‌ها می‌توانند در قرنطینه، کتاب را رایگان و پیش از انتشار آن در ماه نوامبر بخوانند. رولینگ می‌گوید این کتاب افسانه‌ای است در باب حقیقت و سوء استفاده از قدرت که سال‌ها در اتاق زیرشیروانیش نگه داشته است. او می‌گوید این کتاب را ۱۰ سال پیش نوشته است و تاکید می‌کند که نباید به عنوان پاسخی در برابر آنچه اکنون در جریان است، در نظر گرفته شود.

ماجرای این کتاب با نام The Ickabog در یک سرزمین خیالی می‌گذرد که شباهتی با هیچ یک سرزمین‌هایی که قبلا خلق کرده ندارد. این کتاب در ۳۴ قسمت از ۲۶ می به صورت رایگان منتشر می‌شود. کتاب در ماه نوامبر به صورت کاغذی، الکترونیکی و صوتی با حق امتیاز رولینگ منتشر می‌شود و درآمدش صرف کمک به گروه‌های آسیب‌دیده به خاطر شیوع کرونا خواهد شد.

رولینگ می‌گوید که در ابتدا قصد داشته این کتاب را پس از آخرین اثر از مجموعه هری پاتر، هری پاتر و یادگاران مرگ، منتشر کند. اما در عوض بعد از هری پاتر مدتی از کتاب‌های کودکان فاصله گرفت و شروع کرد به نوشتن ماجراهای کارآگاهی کورمورن استرایک با نام مستعار رابرت گالبریث.

به گفته نویسنده، او در حالی که مشغول کارهای نهایی روی کتاب بود، شروع می‌کند به خواندن آن برای خانواده‌اش. رولینگ می‌گوید: این برای من یک تجربه خارق‌العاده در زندگی‌ام به عنوان یک نویسنده بود. وقتی کتاب را برای بچه‌هایم می‌خواندم، آن‌ها می‌گفتند چه چیزهایی را از زمان کودکیشان به یاد می‌آورند و نباید آن‌ها را حذف کنم و من هم البته قبول کردم. فکر می‌کنم بچه‌های ۷ تا ۹ ساله می‌توانند این کتاب را بخوانند.

رولینگ از کودکان خواست که برای فصل‌های مختلف کتاب تصویرسازی کنند و بهترین این تصویرسازی‌ها در ماه نوامبر در کتاب منتشر می‌شود. او می‌گوید می‌خواهد به تاختن قوه خلاقه کودکان را ببیند. او معتقد است خلاقیت و ابتکار و کوشش برای او مهم هستند و در آثار کودکان لزوما به دنبال مهارت‌های استادانه نیست.

مطالب مرتبط