فرار میلیونی کاربران واتساپ به دلیل شریک‌سازی معلومات آنان با فیسبوک

واتساپ پیام‌رسان متعلق به فیسبوک، روز سه‌ شنبه در مورد حفظ حریم خصوصی افراد اطمینان داد؛ اما فرار میلیونی کاربران این شبکه در اعتراض به شریک‌سازی اطلاعات‌شان با فیسبوک جریان دارد.

بسیاری از کاربران این پیام‌رسان به دنبال تغییراتی در قوانین و مقررات این شبکه اجتماعی به اپلیکیشن‌های دیگر از جمله تلگرام و سیگنال رفته‌اند.

آدام موسری؛ مدیر فیسبوک و رئیس اینستاگرام در توئیتی گفته است که اطلاعات غلط زیادی در مورد به روزرسانی خدمات واتساپ به وجود آمده است.

آدام موسری افزوده است: «به روزرسانی سیاست به هیچ وجه بر حریم خصوصی پیام‌های شما با دوستان یا خانواده‌تان تأثیری ندارد.»

او گفته: «ما نمی توانیم پیام‌های خصوصی شما را ببینیم یا تماس‌های شما را بشنویم، چنانچه فیسبوک نمی‌تواند آن را بشنود. آدام موسری تاکید کرده که به اشتراک گذاری داده با فیسبوک نیز موضوع جدیدی نیست».

بنابر اعلام این شبکه اجتماعی، تغییرات جدید در تلاش است تا کسب‌وکارها بتوانند از خدمات میزبانی فیس‌بوک برای مدیریت چت‌های واتس‌اپ استفاده کنند و بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، تبلیغات هدف‌مند انجام دهند.

واتس‌اپ به دو میلیارد کاربر خود اعلام کرده است که در صورت تمایل به استفاده از این پیام‌رسان، باید باید اجازه دهند تا داده‌هایشان با فیسبوک شرکت مادر این اپلیکیشن به اشتراک بگذارد.

همه کاربران واتس‌اپ باید شرایط جدید را تا کمتر از یکماه دیگر (۸ فبروری) قبول کنند، در غیر این صورت این پیام‍رسان قادر به ادامه ارائه خدمات نخواهند بود.

این در مورد کاربران انگلیس و اروپا صدق نمی‌کند. با این حال این درخواست برای همه کاربران ارسال شده است.

همزمان با خروج دسته جمعی کاربران از واتس‌اپ، پاول دوروف؛ بنیان‌گذار و مدیر عامل پیام‎رسان تلگرام اعلام کرد با موج ورود کاربران جدید به این پیام‌رسان مواجه است و ۲۵ میلیون نفر در ۷۲ ساعت گذشته وارد تلگرام شدند.

بنابر بر اعلام پاول دوروف شمار کابران فعال تلگرام اکنون از مرز ۵۰۰ میلیون عبور کرده است.

در روزهای گذشته سیگنال نیز از افزایش شمار کاربرانش خبر داده بود.

سیگنال همچنین درباره مشکل برخی از کاربران در مورد ایجاد گروه‌ها و تأخیر در دریافت کدهای تأیید گفته بود به دلیل افزایش شتابان کاربران با مشکلاتی مواجه شده است. اما این پیام رسان در ۱۰ جنوری اعلام کرد سرورهای جدید آماده خدمات‌رسانی به کاربران هستند.

هر دو پیام‌رسان تلگرام و سیگنال خدمات پیام‌رسانی رمزگذاری شده رایگان در اختیار کاربرانشان می‌گذارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *