نزدیک ۴۰۰ میلیون چینی به اینترنت ۵G دسترسی دارند

وزارت صنایع و اطلاعات‌ چین اعلام کرده است که تا پایان ماه جولای سال جاری میلادی، نزدیک ۴۰۰ میلیون نفر در این کشور به اینرنت ۵G دسترسی یافته‌اند.۳۹۲ میلیون چینی از فناوری نسل پنجم اینترنت استفاده می کنندخبرگزاری شینهوا به نقل از وزارت صنایع چین گزارش داده است که در این آمار تازه در مقایسه با پایان سال گذشته میلادی، دسترسی ۱۹۳ میلیون نفر به اینترنت ۵G افزایش یافته است.

وزارت صنایع و اطلاعات‌گستری چین همچنین گفته است: « شمار کلی مشترکان دارای  موبایل در این کشور رقم ثابت خود را حفظ کرده و افزایش شمار مشترکانی که گوشی ‌ای با فناوری ۵ جی استفاده می کنند، سرعتی چشمگیر داشته است.

بر اساس این گزارش تا پایان ماه جولای سال جاری، تعداد مشترکان تلفن همراه که از اینترنت سه شرکت مخابراتی اصلی چین استفاده می کنند، به یک میلیارد و ۶۱۹ میلیون نفر رسیده است.

این رقم در مقایسه با پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، افزایش ۲۵ میلیون و ۲۱۰ هزاری نفری داشته است.

۵G یا اینترنت نسل پنجم، جدیدترین فناوری همراه است که نسبت به نسل های قبلی و قدیمی خود، تاثیر مهم تری را در زندگی مردم خواهد گذاشت. اینترنت نسل پنج نه تنها انسان ها را به یکدیگر متصل می کند، بلکه ماشین ها و اشیاء را نیز به یکدیگر متصل کرده و آنها را کنترل می کند. این سطح از کارایی و فناوری، باعث افزایش تجربیات کاربر می شود که می توانند سطح جدیدی از فناوری را به خوبی درک کنند.

در اینترنت نسل پنجم، تمام فاکتورها نسبت به نسل های گذشته دارای تفاوت بسیار زیادی هستند و از مهم ترین آنها نیز می توان به سرعت و پهنای اینترنت اشاره کرد که در آن چیزی به اسم سرعت لود پائین و کم، هیچ معنایی نخواهد داشت و شما می توانید به سادگی تمام و در چند ثانیه فایل های حجیم را دانلود و استفاده کنید.

از اهداف نسل پنجم، افزایش سرعت انتقال داده تا ۲۰ گیگابیت بر ثانیه (یک گیگابیت بر ثانیه برای هر کاربر)، افزایش ظرفیت سرویس‌دهی به کاربران شبکه، کاهش تأخیر شبکه و ارتقاء بیشتر مصرف توان در تجهیزات شبکه و کاربر مانند گوشی موبایل و نیز پشتیبانی از سرعت بیشتر کاربران در حال حرکت مانند کاربر سوار در موتر در جاده یا قطارهای سریع‌السیر تعریف شده ‌است.

از طرف دیگر این فناوری به داکتران اجازه می‌دهد از راه دور عملیات جراحی را هدایت کنند و همچنین می‌توان با اتصال مجازیِ مناطق شهری زمینه را برای ایجاد شهرهای هوشمند فراهم کند.

مطالب مرتبط