فایزر واکسین خود بر کودکان را ایمن و موثر دانست

شرکت‌های فایزر و بایون‌تک فعال در حوزه تولید واکسن کرونا روز دوشنبه اعلام کردند نتایج آزمایش های آنها نشان می دهد واکسن ضد کرونایی این دو شرکت برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال نیز ایمن و موثر است.به گزارش شبکه ای‌بی‌سی، آلبرت بورلا؛ رئیس فایزر گفت: «مشتاقیم حفاظت این واکسین برای جمعیت جوانتر را با رعایت مجوز قانونی افزایش دهیم، به ویژه در حالی که شیوع گونه دلتا و تهدید آن برای کودکان را پیگیری می کنیم.»

وی افزود: «از ماه جنوری موارد ابتلا به کووید – ۱۹ در کودکان در امریکا به میزان تقریبا ۲۴۰ درصد افزایش یافته است، امری که بر نیاز بر بهداشت عمومی برای واکسیناسیون تاکید دارد.»

در یک طرح آزمایشی، ۲ هزار و ۲۶۸ کودک ۵ تا ۱۱ ساله از دو دُز واکسین برخوردار شدند، اگرچه دُز درنظر گرفته شده برای آنها به دلیل موارد ایمنی، تحمل پذیری و ایمنی زایی کمتر از دُز مخصوص افراد ۱۲ سال به بالا بود.

دو شرکت مزبور تاکید کردند که واکسین در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله نیز ایمن بود و به خوبی تحمل شد و پاسخ های آنتی بادی خنثی کننده قوی را نشان داد.

فایزر و بایون تک درنظر دارند داده های اطلاعاتی شان را با سازمان غذا و داروی امریکا، آژانس داروی اروپا و نهادهای دیگر به اشتراک گذارند و درخواست صدور مجوز استفاده فوری در امریکا را مطرح کنند.

سازمان غذا و داروی امریکا مجوز استفاده از واکسین فایزر را برای افراد ۱۶ سال به بالا در ماه اگوست صادر کرد. این واکسین همچنین برای مصارف اورژانسی در کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال مجاز است.

دو شرکت یاد شده همچنین اعلام کردند نتایج دو آزمایش دیگر که یکی روی کودکان ۲ تا ۵ سال و دیگری روی کودکان ۶ ماهه تا ۲ سال انجام شد، قرار است به زودی منتشر شود.

مطالب مرتبط