تعداد موبایل‌های موجود در بازار از کل جمعیت جهان بیش‌تر است

آمار تحلیلگران دیجیتال در در جی‌اس‌ام‌ای اینتلیجنس (GSMA Intelligence)، نشان می‌دهد تعداد موبایل‌ها و تبلت‌های موجود در بازار بیشتر از کل جمعیت در جهان است.ردیاب لحظه‌ای جی‌اس‌ام‌ای شمار دستگاه‌های موبایل‌ها را ۷.۲۲ میلیارد می‌داند؛ در حالی که اداره سرشماری ایالات متحده می‌گوید که جمعیت جهان چیزی بین ۷.۱۹ تا ۷.۲ میلیارد نفر است.

رشد دستگاه‌هایی مانند تبلت‌ها، تلفن‌های هوشمند و تلفن‌های نه چندان هوشمند پنج برابر سریع‌تر از جمعیت ما انسان‌ها است و جمعیت ما با سرعتی حدود دو نفر در ثانیه یا سالانه ۱.۲ درصد رشد می‌کند.

کوین کیمبرلین؛ رئیس هیئت مدیره «اسپنسر تراک اند کو» (Spencer Trask & Co)، می‌گوید: «هیچ فناوری دیگری به اندازه موبایل بر ما انسان‌ها اثرگذار نبوده است. این سریع‌ترین پدیده ساخته دست بشر است که تا به حال رشد کرده است. شمار آن در سه دهه گذشته از صفر به ۷.۲ میلیارد دستگاه رسیده است.»

به گزارش ایندیپندنت فارسی، شرکت کیمبرلین یکی از اولین سرمایه‌گذاران در میلی‌کام بود؛ استارت‌آپی که در کنار فیس‌بوک و Internet.org برای ایجاد ارتباطات موبایل در کشورهای در حال توسعه فعالیت می‌کند.

لئونارد گوبار، مدیر میلی‌کام، موبایل را «معجزه‌آسا» می‌خواند.

این شرکت تاکید کرد که این ارقام را، فارغ از اینکه چه معنایی درباره گسترش فناوری دستگاه‌های دستی داشته باشد، باید در بستر آن فهمیده شوند.

این طور نیست که همه افراد در جهان یک دستگاه موبایل داشته باشند. خلاف این است. بیش از نیمی از مردم موبایل ندارند.

اگرچه این نشان می‌دهد که تعداد کمی از مردم در جهان توسعه‌یافته از بیش از یک سیم کارت استفاده می‌کنند، معلومات جی‌اس‌ام‌ای شمار فزاینده‌ای از دستگاه‌هایی را هم که منحصرا با دستگاه‌های دیگر مانند موترها و کنتورهای هوشمند در اتصال‌اند، در نظر می‌گیرد.

 

بر اساس گزارش سی‌نت، حدود ۲۵۰ میلیون اتصال ماشین به ماشین وجود دارد.

 

این ممکن است تنها کسری از تعداد کل اتصالات موبایل باشد، اما همین کافی  است که ادعای برتری انسان در مقابل ماشین را از ما بستاند.

مطالب مرتبط