امریکا: هیچ سندی مبنی بر دست‌داشتن اسرائیل در انفجار کرمان وجود ندارد

شورای امنیت ملی امریکا هرگونه دست داشتن رژیم اسرائیل در حادثه تروریستی کرمان را رد کرد.

blank

 جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی امریکا در سخنانی با تأکید بر اینکه بایدن همچنان به دریافت اطلاعات در مورد وضعیت منطقه ادامه می دهد، تصریح کرد: ما به حضور نظامی خود در خاورمیانه از جمله ناو هواپیمابر «آیزنهاور» ادامه خواهیم داد.

جان کربی ادعا کرد که «ما هیچ سند و مدرکی دال بر دست داشتن اسرائیل در انفجارهای روز چهارشنبه ایران نداریم!».

وی در خصوص انفجارهای تروریستی کرمان ادعا کرد که «ما هیچ جزئیات و اطلاعاتی در مورد اینکه چه کسی پشت بمب گذاری در ایران است، در اختیار نداریم».

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی امریکا در اظهاراتی در راستای تخریب وجهه «صالح العاروری» چهره برجسته و مبارز مقاومت فلسطین، او را «تروریست» معرفی کرد و گفت که «هیچ کس نباید برای رفتن او گریه کند!».

کربی همچنین در راستای حمایت از جنایات و کشتار اسرائیل در غزه ادعا کرد که «ما معتقدیم ارتش اسرائیل می تواند توانایی حماس را برای حمله به داخل اسرائیل تضعیف کند اما حماس هنوز هم در نوار غزه توانمندی های قابل توجهی دارد».

جان کربی اذعان کرد که «ما معتقد نیستیم حمله نظامی، ایدئولوژی حماس را از بین می برد و این را می‌پذیریم که حماس به حیات خود ادامه خواهد داد».

وی همچنین منکر هرگونه نقش امریکا در حادثه تروریستی بیروت شد که در نتیجه آن، صالح العاروی نایب رئیس دفتر سیاسی حماس کشته شد.

وی در پایان گفت که مذاکرات برای آزادی «گروگان‌ها» از غزه در حال انجام و جدی است.

این در حالی است که اکثر مقامات ایرانی انفجار روز چهارشنبه را به رژیم اسرائیل و عناصر وابسته به آن نسبت می‌دهند.

مطالب مرتبط