داعش مسئولیت کشتار کرمان را به عهده گرفت؛ انفجار اول «انتحاری بوده»

بر اساس گزارش رسانه‌ها گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی روز چهارشنبه در کرمان را برعهده گرفته است.

blank

طبق بیانیه‌ای که این گروه تروریستی در کانال‌های تلگرامی وابسته به خود منتشر کرده، انفجارهای روز گذشته توسط ۲ عامل انتحاری انجام گرفته است.

شبکه خبری العربیه نیز امروز گزارش داده گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی در کرمان را برعهده گرفته است.

رسانه‌های ایران نوشته اند که «انفجارهای تروریستی عصر چهارشنبه همزمان با چهارمین سالگرد شهادت«قاسم سلیمانی» و هم‌رزمانش در گلزار شهدای کرمان باعث شهادت ۸۴ نفر و مجروح‌شدن ۲۸۴ نفر دیگر شده است».

پیش ازاین آمار قربانیان این حادثه 103 کشته و بیش از 200 زخمی اعلام شده بود.

همچنین ایرنا، یک رسانه دولتی ایرانی در خبری به نقل از «یک منبع آگاه» گفته‌اند که «بررسی صحنه انفجار گلزار شهدای کرمان در ساعات اولیه، حکایت از عملیات بمب‌گذاری با بسته‌های انفجاری داشت اما بررسی شواهد و قرائن از جمله فیلم دوربین‌های مداربسته نشان می دهد که قطعا انفجار اول در نتیجه اقدام عامل انتحاری بوده است».

رسانه رسمی دولت ایران در ادامه نوشته است: «نحوه انفجار دوم نیز در دست بررسی است که به احتمال زیاد این عملیات نیز انتحاری بوده است».

منبع آگاه به ایرنا گفته است: «عامل انتحاری در حادثه اول، مرد بود که در نتیجه انفجار کاملا تکه تکه شده و کار شناسایی عامل انتحار در دست بررسی است».

این در‌حالی است که روز گذشته رئیس اورژانس ولایت کرمان ایران شمار کشته‌شدگان انفجار را «۱۰۳ نفر» اعلام کرده و تعداد زخمی‌ها «۲۱۱ نفر» گزارش شده است.

گفتنی است که حمله تروریستی روز چهارشنبه در ولایت کرمان ایران، واکنش گسترده رهبران سیاسی جهان و افغانستان را به همراه داشت.

مطالب مرتبط