سازمان جهانی صحت و جاپان پروژه حمایت از افغانستان را امضا کردند

سازمان جهانی صحت از امضای قرارداد پروژه‌ای به ارزش ۶.۹ میلیون دالر با سازمان همکاری جاپان (جایکا) در زمینه‌ حمایت از بخش صحت افغانستان در مبارزه با بیمارهای عفونی خبر داده است.

سازمان جهانی صحت با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این قرارداد در جریان بازدید لو داپنگ؛ نماینده‌ این سازمان در افغانستان امضا شده است.

در اعلامیه‌ سازمان جهانی صحت همچنین آمده است که هدف از اجرای پروژه‌ مورد نظر، رسیدگی به بیماری‌های واگیر و کاهش تأثیر این بیماری‌ها‌ بر مردم افغانستان است و از این پروژه ۷۶ هزار نفر مستفید خواهند شد.

گفته می‌شود که این پروژه بر شفاخانه افغان – جاپان و شفاخانه ملی بیماری‌های عفونی در کابل و دو مرکز صحی که به تداوی بیماری‌های عفونی اختصاص دارند تمرکز دارد.

کیوشی آمادا؛ نماینده‌ ارشد جایکا ابراز امیدواری کرده است که این پروژه شهروندان افغانستان، از جمله مادران، کودکان و دیگران را سالم‌تر نگهدارد و جان آنان را حفظ کند.

سازمان جهانی صحت افزوده است که هیأت این سازمان با مقام‌های وزارت امور خارجه‌ی جاپان و سفیر این کشور در افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرده است.

در همین حال، نماینده‌ سازمان جهانی صحت در افغانستان گفته است که جاپان به‌عنوان یکی از شرکای اصلی، با متخصصان صحی افغانستان برای بهبود ارائه‌ خدمات صحی و توسعه منابع انسانی افغانستان در بخش صحت کار کرده است.

مطالب مرتبط