۲۱ سازمان امدادرسان: از قطع کمک به اونروا خشمگین هستیم

به دنبال قطع کمک‌های مالی کشورهای غربی حامی رژیم اسراییل از آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (اونروا)، دست‌کم ۲۱ سازمان کمک‌رسان، از جمله «اکشن اید»، «آکسفام» و «نجات کودکان» با نشر بیانیه‌ مشترک از «اونروا» حمایت و از قطع کمک‌ به این نهاد ابراز خشم کرده‌اند.

blank

۲۱ سازمان کمک‌رسان با نشر بیانیه‌ای مشترک از فعالیت اونروا در غزه حمایت کردند. این سازمان‌ها گفته‌اند: «در بحبوحه‌ فاجعه‌ای انسانی که به سرعت در غزه رو به وخامت می‌رود، ما از این‌که برخی از کمک‌کنندگان برای تعلیق کمک‌های مالی به اونروا متحد شده‌اند، خشمگین هستیم.»

این سازمان‌ها که بسیاری از آن‌ها در منطقه‌ی تحت محاصره‌ در فلسطین کمک‌های بشردوستانه ارائه می‌کنند، گفته‌اند: «اونروا بزرگ‌ترین آژانس بشردوستانه در غزه است و تحویل کمک‌های بشردوستانه‌ی آن‌ها را نمی‌توان با سایر آژانس‌های فعال در غزه جایگزین کرد.»

این سازمان‌ها همچنین گفته‌اند که از ماه اکتوبر ۱۵۲ کارمند اونروا کشته شده‌اند و ۱۴۵ تأسیسات مربوط به آن در اثر بمب‌باران آسیب دیده‌‌اند.

اسرائیل هفته‌ گذشته ادعا کرد که برخی از کارکنان اونروا در حملات هفتم اکتوبر به آن کشور دست داشته‌اند. در پی این اتهام، امریکا بلافاصله کمک‌ به این نهاد را متوقف کرد.

پس از آن، حداقل ۱۰ کشور دیگر، از جمله استرالیا، کانادا، آلمان، بریتانیا و جاپان نیز کمک‌های خود را به حالت تعلیق درآوردند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *