نامزد حزب عمران خان در انتخابات ترور شد

در حالی که چند روز تا انتخابات پاکستان باقی مانده و با صدور احکام حبس‌های طولانی علیه نخست‌وزیر پیشین این کشور، مقامات حزب تحریک انصاف از ترور نامزد انتخاباتی این حزب خبر داد.

blank

حزب تحریک انصاف پاکستان امروز چهارشنبه(11دلو) طی بیانیه‌ای اعلام کرد:  ریحان زیب خان، نامزد این حزب از حوزه انتخابیه مجمع ملی «باجائو» توسط افراد ناشناس ترور شد.

حزب تحریک انصاف پاکستان در بیانیه‌ای که در صفحه «ایکس» (توییتر سابق) قرار داده بود، با محکوم کردن این حادثه، خواستار تحقیقات فوری در این خصوص و محاکمه عاملان این حمله شد.

سخنگوی حزب تحریک انصاف پاکستان تصریح کرد که کمیته انتخاباتی پاکستان (ECP) و بخش قضائی این کشور باید به تمامی رخدادهای خشن علیه حزب نخست‌وزیر پیشین پاکستان عمران خان، هوشیار باشد.

این حادثه درست در روزی رخ داده است که دادگاهی در پاکستان، عمران خان و همسرش را به جرم اختلاس به تحمل ۱۴ سال حبس محکوم کردند و یک روز قبل از آن نیز دادگاهی، نخست‌وزیر پیشین پاکستان را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد. (

سخنگوی حزب تحریک انصاف همچنین اعلام کرد که نامزدهای این حزب و گردهمایی‌های عمومی این حزب در معرض حملات مداوم تروریستی است که این تا حد زیادی اعتبار و شفافیت انتخابات پارلمانی پاکستان را زیر سؤال می‌برد.

وی دولت‌های موقت را بی‌کفایت خواند و مسئول حملات به حزب عمران خان دانست.

گفتنی است که عمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان که در آپریل ۲۰۲۲ پس از رأی عدم اعتماد، برکنار شد، تأکید دارد که محکومیت‌های حبس که در آستانه انتخابات علیه او صادر شده است، همگی بی‌اساس و با انگیزه سیاسی همراه است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *