اعتصاب ها در آلمان؛ صدها پرواز لغو شد

بر اساس گزارش رسانه ها، اعتصاب گسترده در آلمان امروز باعث لغو بیش از 1 هزار و 100 پرواز در 11 فرودگاه این کشور شد و مسافران زیادی را متاثر کرد.

blank

به نقل از خبرگزاری رویترز،اعتصاب امروز پنجشنبه(1فبروری) بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ پرواز در ۱۱ فرودگاه از جمله فرانکفورت را زمین‌گیر کرد و ۲۰۰ هزار مسافر متاثر این قضیه شدند.

فرودگاه فرانکفورت به عنوان شلوغ‌ترین فرودگاه آلمان اعلام کرد که اعتصاب منجر به اختلال‌های بزرگ و لغو پروازهای امروز می‌شود و از مسافران خواست که به علت بسته بودن گیت‌های امنیتی به فرودگاه نیایند.

انتظار می‌رود چنین اوضاع آشفته‌ای در فرودگاه‌های هامبورگ، برمن، هانوفر، برلین، دوسلدورف، لایپزیگ، درسدن، ارفورت و اشتوتگارت اتفاق بیافتد.

مسئولان گفته‌اند که کارکنان امنیتی فرودگاه‌های مونیخ و نورنبرگ به اعتصاب نخواهند پیوست، با این حال به دلیل اختلالات سراسری در عملیات پرواز تاخیر و لغو پروازها همچنان ممکن است.

اتحادیه وردی (Ver.di) این هفته پس از اینکه سومین دور مذاکرات چانه زنی با انجمن فدرال شرکت‌های امنیت هوانوردی (BDLS) به نتیجه نرسید، از اعتصاب برنامه ریزی شده خبر داد.

این اتحادیه که نماینده حدود ۲۵ هزار کارمند امنیتی است، خواستار افزایش حقوق ۲.۸۰ یورویی (۳.۰۲ دلار) در ساعت، افزایش پاداش و نرخ های بالاتر برای پرداخت اضافه کاری است.

پیش از این کشاورزان آلمانی در اقدامی هماهنگ، تراکتورهای خود را به بزرگراه‌ها و جاده‌ها آورده و عبور و مرور را متوقف کرده بودند.

این اعتراضات علیه طرح دولت به دلیل اتخاذ تصمیمی در خصوص لغو معافیت‌های مالیاتی سوخت دیزل مورد استفاده در کشاورزی است.

در همین حال، اعضای اتحادیه‌ای که رانندگان قطار را در آلمان نمایندگی می‌کند با اکثریت قاطع به برگزاری اعتصابات نامحدود در سال ۲۰۲۴ رای دادند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *