ملکه زیبایی جاپان با افشای رسوایی اخلاقی تاج خود را پس داد

ملکه زیبایی اوکراینی‌تبار جاپان به علت رسوایی رابطه با یک مرد متاهل، تاج خود را پس داده است.

کارولینا شینو، ۲۶ ساله که همین دو هفته پیش انتخاب او به عنوان ملکه زیبایی جاپان مناقشه‌برانگیز شده بود، پس از آن که یک روزنامه زرد جاپانی رابطه او با یک مرد متاهل را علنی کرد، ضمن عذرخواهی تاج و عنوان خود را پس داد.

دو هفته پیش وقتی نام کارولینا شینو که متولد اوکراین و بزرگ شده جاپان است به عنوان ملکه زیبایی جاپان اعلام شد، تصاویر او خیلی زود به صدر اخبار اجتماعی این کشور و حتی جهان راه یافت.

بسیاری از انتخاب او به عنوان ملکه زیبایی جاپان استقبال کردند و آن را نشانی از پذیرش بیشتر جامعه این کشور به گوناگونی فرهنگی ارزیابی کردند؛ اما همزمان بسیاری هم با انتقاد از این عنوان، کارولینا را با آنچه در جامعه جاپان به طور سنتی مبنای زیبایی خوانده می‌شده «مغایر» دانستند.

چند روز بعد از این انتخاب، یک رسانه عامه‌پسند جاپان از رابطه کارولینا شینو با یک مرد متاهل و سرشناس خبر داد.

دفتر خانم شینو ضمن تایید این ارتباط ابتدا گفت که او از متاهل بودن این مرد مطلع نبوده است؛ اما اکنون بعد از حدود دو هفته، کارولینا شینو، ضمن عذرخواهی بابت گمراه کردن کارکنان تیم خود، معترف شده که از متاهل بودن این آقای داکتر و اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی خبردار بوده است.

مرد مورد اشاره در گزارش رسانه شوکان بانشون هنوز در این باره اظهارنظر عمومی نکرده است.

انجمن برگزارکننده مراسم انتخاب ملکه زیبایی جاپان روز دوشنبه، ۵ فبروری اعلام کرد که استعفای کارولینا شینو و پس دادن تاج ملکه زیبایی از سوی او را پذیرفته است.

خانم شینو همچنین از طرفداران خود و اذهان عمومی عذرخواهی کرده و گفته رفتار اولیه او ناشی از ترس و اضطرابی بوده که پس از انتشار گزارش بر او مستولی شده بوده است.

«من واقعا متاسفم که باعث دردسر بزرگی شدم و همچنین به آنهایی که حامی من بودند خیانت کردم».

به این ترتیب عنوان ملکه زیبایی جاپان اکنون برای باقی سال جاری میلادی خالی خواهد ماند و با وجود این که چندین نامزد دیگر هم برای تصاحب این عنوان وجود داشت، احتمالا جاپان تا پایان سال بدون ملکه زیبایی خواهد ماند.

کارولینا شینو به عنوان نخستین اروپایی‌تبار – متولد اوکراین – در روز ۲۲ جنوری گذشته توانست این عنوان را در تاریخ جاپان کسب کند.

او وقتی ۵ ساله بود به همراه مادرش به جاپان مهاجرت کرد و سپس نام فامیلی ناپدری‌اش به او داده شد.

کارولینا زبان جاپانی را به طور کامل صحبت می‌کند و می‌نویسد. او در سال ۲۰۲۲ به عنوان شهروند جاپان شناخته شد.

مطالب مرتبط