هشدار بارش برف و باران در ۳۱ ولایت

ریاست هواشناسی وزارت ترانسپورت و هوانوردی طالبان درباره بارش برف نسبتا سنگین و باران شدید همراه با سیلاب آنی در ۳۱ ولایت کشور هشدار داده است.

blank

ریاست هواشناسی وزارت ترانسپورت و هوانوردی طالبان امروز چهارشنبه، ۹ حوت از احتمال برفباری نسبتا سنگین و بارش شدید باران همراه با سیلاب آنی در ۳۱ ولایت کشور هشدار داده است.

این ریاست بارش برف و باران را برای امروز و فردا در ولایت‌های هرات، فراه، نیمروز، هلمند، قندهار، زابل، ارزگان، دایکندی، غور، بادغیس، فاریاب، جوزجان، سرپل، بلخ، بامیان، میدان وردک، غزنی، پکتیکا، خوست، پکتیا، لوگر، ننگرهار، لغمان، کنر، نورستان، کابل، پروان، پنجشیر، کاپیسا، بغلان و سمنگان پیش‌بینی کرده است.

ریاست هواشناسی طالبان میزان برف‌باری را در نقاط مختلف بین ۱۰ تا ۶۰ سانتی‌متر و میزان بارندگی را بین ۱۰ تا ۴۰ میلی‌متر پیش‌بینی کرده است.

این در حالی است که ریاست هواشناسی وزارت ترانسپورت و هوانوردی طالبان روز گذشته نیز با نشر خبرنامه‌ای هشدار داد که احتمال برفباری سنگین و بارندگی شدید امروز و فردا وجود دارد.

این احتمال در ولایت‌های هرات، فراه، نیمروز، هلمند، قندهار، زابل، ارزگان، دایکندی، غور، بادغیس، فاریاب، جوزجان، سرپل، بلخ، بامیان، میدان‌وردک، غزنی، پکتیکا، خوست، پکتیا، لوگر، کابل، پروان، بغلان و سمنگان پیش‌بینی شده بود.

ریاست هواشناسی طالبان مقدار برفباری در نقاط مختلف را بین ۱۰ تا ۵۰ سانتی‌متر اعلام کرده بود.

در همین حال، مقدار بارندگی نیز بین‌ ۱۰ تا ۴۰ میلی‌متر پیش‌بینی شده بود.

در روزهای اخیر شماری از ولایت‌های کشور برای سومین‌بار در زمستان سال جاری شاهد برف‌باری بودند.

این‌ برف‌باری‌ها باعث مسدود شدن شاهراه سالنگ و مسیرهای مواصلاتی در پنج ولایت کشور شد.

وزارت فواید عامه طالبان امروز از بازگشایی شاهراه سالنگ و مسیر‌های مواصلاتی مسدود شده در ولایت‌ها خبر داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *