پسر حکمتیار حمله طالبان به خانه پدرش را انکار کرد

در حالی که گزارش‌ها حاکی از یورش طالبان به خانه گلبدین حکمتیار در کابل است، پسر گلبدین حکمتیار؛ رهبر حزب اسلامی حمله و محاصره‌ خانه‌ پدرش توسط طالبان را رد کرده و گفته که او محل زندگی‌اش را تغییر داده است.

blank

به دنبال نشر گزارش‌ها مبنی بر حمله طالبان بر خانه گلبدین حکمتیار، حبیب‌الرحمان حکمتیار، پسر او امروز دوشنبه، ۶ حمل حمله و محاصره‌ خانه‌ او توسط طالبان در کابل را رد کرده و گفته است که پدرش محل زندگی‌اش را تغییر داده است.

به‌گفته‌ حبیب‌الرحمان حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در خانه‌ای که حکومت پیشین پس از توافق صلح در اختیارش قرار داده بود، زندگی می‌کرد؛ اما طالبان این توافق را نمی‌پذیرند.

پسر حکمتیار در ایکس گفته: «پس از چندین ماه بحث با مقام‌ها، نتیجه این شد که توافق‌نامه‌ صلح با حکومت قبلی برای حکومت [طالبان] قابل قبول نیست. از توافق صلح با حکومت قبلی تنها همین جای زندگی مانده بود.»

در شبکه‌های اجتماعی ادعا شده بود که طالبان خانه‌ حکمتیار را محاصره کرده‌اند.

در همین حال، عبدالنافع تکور؛ سخنگوی پیشین وزارت داخله‌ طالبان گفته است که حکمتیار در زمین «امارتی» زندگی می‌کرد و براساس تفاهم و مصلحت، جای دیگری به عوض محل زندگی قبلی او در نظر گرفته شده و آن‌جا منتقل می‌شود.

این عضو طالبان گفته است که حکمتیار به هیچ طرف و خارج از کشور نمی‌رود.

تکور افزوده: «حکمتیار صاحب یک طرف نرفته و نخواهد رفت. هیچ‌کس حق اقامت در کشور را از او سلب نکرده و هیچ‌کس اجازه ندارد او را مجبور به ترک کشور کند.»

حکمتیار از چهره‌های سیاسی سابق است که پس از حاکمیت طالبان تاکنون افغانستان را ترک نکرده است.

او در این دوونیم‌ سال در روزهای جمعه در مسجد خود خطیب است و سخنرانی می‌کند.

حکمتیار در خطبه‌های خود هرازگاهی از سیاست‌های طالبان انتقاد کرده است.

در همین حال، او منتقد مخالفان طالبان نیز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *