آغاز کار سه پروژه سرک‌سازی با هزینه ۹۴۶ میلیون افغانی در کابل

طالبان اعلام کرده‌اند که این گروه کار سه پروژه‌ سرک‌سازی را در کابل با هزینه‌ ۹۴۶ میلیون افغانی آغاز کرده‌اند.

دفتر معاونت اقتصادی نخست‌وزیر طالبان، امروز شنبه، ۸ ثور اعلام کرد که شهرداری این گروه در کابل کار ساخت بخش دوم سرک کوتل خیرخانه، قسمت اول سرک چهارراهی شهید تا قصبه و سرک میدان هوایی تا گمرک را با هزینه‌ ۹۴۶ میلیون افغانی آغاز کرده است.

طالبان گفته که این پروژه‌ها با حضور عبدالغنی برادر؛ معاون اقتصادی نخست‌وزیر این گروه آغاز شده است.

در اعلامیه‌ دفتر معاونت اقتصادی نخست‌وزیر طالبان آمده است که بخش دوم سرک کوتل خیرخانه به طول دو کیلومتر و ۵۲۰ متر و عرض ۶۰ متر و با هزینه‌ ۳۶۴ میلیون افغانی ساخته می‌شود.

معاونت اقتصادی نخست‌وزیر طالبان افزوده است که سرک چهارراهی شهید تا قصبه به طول یک کیلومتر و ۸۹۰ متر و عرض ۴۵ متر و با هزینه‌ ۱۷۵ میلیون افغانی ساخته می‌شود.

دفتر معاونت اقتصادی نخست‌وزیر طالبان گفته است که سرک چهارراهی میدان هوایی تا گمرک نیز به طول دو کیلومتر و ۷۹۴ متر و عرض ۶۰ متر و با هزینه‌ ۴۰۷ میلیون افغانی ساخته می‌شود.

این دفتر گفته است که کار بخش دوم سرک کوتل خیرخانه و سرک چهارراهی میدان هوایی تا گمرک ۲۰ ماه و کار سرک چهارراهی شهید تا قصبه یک سال طول می‌کشد.

معاونت اقتصادی نخست‌وزیر طالبان گفته است که این پروژه‌ها شامل ساخت آب‌رو، پیاده‌رو، گلدان، تنویر، ایستگاه، خط‌اندازی روی سرک و سایر بخش‌های یک «سرک معیاری» می‌شود.

عبدالغنی برادر از مسئولان شهرداری کابل خواسته است که کار ساخت این سرک‌ها در وقت معین و باکیفیت بالا تکمیل کنند.

مطالب مرتبط