شمار قربانیان حمله بر نمازگزاران شیعه در هرات افزایش یافت

منابع خبری از جان باختن یکی دیگر از زخمیان حمله اخیر بر نمازگزاران شیعه در هرات که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، خبر داده‌اند.

سید محمدرضا حسینی، از زخمیان حمله اخیر به مسجد امام زمان در شهرک اندیشه ولسوالی گذره ولایت هرات، صبح امروز چهارشنبه، ۱۲ ثور، جان باخت.

با جان باختن حسینی، شمار کشته شدگان این حمله به شش نفر افزایش یافت.

گفته می‌شود که یک زن از زخمیان این حادثه تحت درمان است.

این در حالی است که پیشتر گروه داعش با نشر اعلامیه‌ای مسئولیت حمله به نمازگزاران شیعه در ولسوالی گذره ولایت هرات را برعهده گرفت.

این گروه در اعلامیه‎‌ای گفت که اعضایش به مسجد شیعیان حمله کرده‌اند و در این حمله دست‌کم شش نفر، به‌شمول امام مسجد کشته و دیگر نمازگزاران زخمی شده‌اند.

شامگاه روز دوشنبه، ۱۰ ثور افراد مسلح بر نمازگزاران در مسجد امام زمان شهرک محمدیه ولسوالی گذره ولایت هرات حمله کردند.

به‌گفته‌ منابع محلی، دو مهاجم مسلح سوار بر موتورسایکل بر نمازگزاران تیراندازی کرده‌اند؛ اما وزارت داخله‌ طالبان مهاجم را یک نفر اعلام کرده است.

منابع گفتند که در این حمله شش نفر شامل چهار مرد، یک کودک و یک زن کشته و دو نفر زخمی شده‌اند.

شیخ جاوید که وکیل گذر و امام مسجد بود نیز در جمع کشته شده‌ است.

سال گذشته نیز چند حمله‌ مسلحانه علیه هزاره‌ها و شیعیان در هرات انجام شده بود که هیچ گروهی مسئولیت آن را برعهده نگرفته بود.

شاخه‌ خراسان گروه داعش مسئولیت انفجار شنبه‌شب اول ثور در منطقه‌ غرب شهر کابل را نیز برعهده گرفته بود. در این حمله یک موتر شهری هدف قرار گرفته بود. پولیس طالبان شمار تلفات این حمله را یک نفر کشته و سه نفر زخمی اعلام کرده بود.

علی‌رغم ادامه‌ حملات داعش و نگرانی‌ها درباره‌ حضور این گروه در افغانستان، طالبان می‎گویند که داعش سرکوب شده و در افغانستان جایی ندارد.

به‌تازگی امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه‌ طالبان گفته است که افغانستان جایی برای داعش نیست، اما به‌گفته‌ او، سه کشور همسایه برای داعش نیروی بشری تأمین و این گروه را تمویل می‌کنند.

مطالب مرتبط