حاضران جلسات جو بایدن، نشانه‌های «زوال عقل» او را تایید کردند

روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی به نقل از افراد حاضر در جلسات پشت درهای بسته جو بایدن؛ رییس جمهور 81 ساله امریکا از عملکرد ضعیف او خبر داده و گفته که نشانه‌های زوال عقل در آقای بایدن به صورت واضح نمایان شده‌است.

در این گزارش که امروز چهارشنبه، 16 جوزا منتشر شد آمده‌است که او حتی برای بیان نکات کاملا واضح اکثر اوقات از روی یادداشت می‌خواند و گاهی‌ اوقات مدت طولانی مکث می‌کند و به نقطه‌ای خیره می‌شود.

گزارش این روزنامه امریکایی درنتیجه گفتگو با ۴۵ نفر از جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها که در جلسات رییس جمهوری امریکا حاضر بودند، تهیه شده است. بنابر این گزارش، اکثر کسانی که معتقد بودند آقای بایدن عملکرد ضعیفی داشته است، جمهوری‌خواه بودند، حال آن‌که برخی از دموکرات‌ها نیز گفتند که سن ریيس جمهور امریکا در اظهار نظراتش نمایان بود.

این درحالی است که کاخ سفید پیوسته تمامی ادعا‌های این‌چنینی درمورد سلامت آقای بایدن را رد کرده و آن‌ها را سیاسی‌کاری دانسته است.

اندرو بیتس؛ سخنگوی کاخ سفید در این‌باره گفت: «جمهوری‌خواهان کنگره، رهبران خارجی و کارشناسان امنیت ملی که وابستگی حزبی ندارند صراحتا گفته‌اند که جو بایدن رهبری زیرک و تاثیرگذار با پیشینه‌ای طولانی و موفق از فعالیت در کنگره است. اما اکنون جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان ادعاهای دروغینی را به عنوان یک تاکتیک سیاسی مطرح می‌کنند که کاملا در تناقض با اظهارات پیشین آن‌ها و هم‌حزبیانشان است».

به گفته پنج نفر از کسانی که در جلسه ماه جون جو بایدن با رهبران کنگره که درباره تامین مالی بسته‌های کمکی به اوکراین در کاخ سفید برگزار شد، حضور داشتند، مسن‌ترین رییس جمهوری ایالات متحده در این جلسه به قدری آرام صحبت می‌کرد که گاهی اوقات حضار برای شنیدن سخنانش با دشواری روبرو بودند. آن‌ها همچنین گفتند که آقای بایدن برای این‌که نکات واضحی را بیان کند از روی یادداشت‌هایش می‌خواند، مکث‌های طولانی می‌کرد و گاهی اوقات نیز چشمانش را آنقدر بسته نگه می‌داشت که حاضرین فکر می‌کردند او خوابیده است.

یکی دیگر از جلساتی که افراد حاضر در این بررسی درباره‌اش اظهار نظر کرده‌اند، دیدار دو نفره آقای بایدن با مایک جانسون، رییس مجلس نمایندگان در ماه فوریه در کاخ سفید است. به گفته شش نفر که از بازخورد آقای جانسون از این جلسه مطلع‌اند، آقای بادن گفته است که تغییر سیاست اخیر دولت او برخی از پروژه‌های عظیم انرژی را با مخاطره روبرو کرده است، تنها بخشی از یک بررسی بوده است. آقای جانسون در آن زمان در مورد احتمال زوال حافظه رییس جمهوری امریکا در مورد جزئیات سیاست‌هایش ابراز نگرانی کرده بود.

علاوه بر این مسائل و وقایع جلسات پشت‌ درهای بسته ریاست جمهوری امریکا، اشتباهات پرتکرار جو بایدن در سخنرانی‌ها و زمین‌خوردن‌هایش در برابر دوربین رسانه‌ها نیز نگرانی‌هایی را برای رای‌دهندگان امریکایی در رابطه با او به وجود آورده است، به ویژه این که جو بایدن ۸۱ ساله در پایان دوره دوم ریاست جمهوری‌اش، البته در صورت پیروزی در انتخابات ماه نوامبر، ۸۶ ساله خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *