روسیه: تعامل با طالبان به منافع ملی ما مرتبط است

ماریا زاخارووا؛ سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید: «تعامل با طالبان به منافع ملی کشور ما مرتبط است.»

ماریا زاخارووا؛ سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پاسخ واکنش‌ها به تعامل این کشور با طالبان در داخل روسیه گفته که تماس با طالبان به منافع ملی کشورش مرتبط است.

او به خبرگزاری تاس گفته که برخی از وبلاگ‌نویسان و روزنامه‌نگاران به این‌ واقعیت که روسیه با گروه طالبان در تماس است، واکنش عصبی نشان می‌دهند.

او‌ در حاشیه نشست اقتصادی سن پترزبورگ خاطرنشان کرد که حذف احتمالی نام این گروه از فهرست سازمان‌های تروریستی ممنوع در روسیه، به‌خاطر نیازی که به تماس با آنان حس می‌شود، در دست بررسی قرار دارد.

او افزوده: «ظاهرا کسانی که در مورد این موضوعات می‌نویسند متوجه نیستند که راه حل چالش‌هایی مانند مبارزه با قاچاق مواد مخدر، تروریزم و ​​جرایم سازمان یافته در واقع نیازمند تماس است.»

زاخاروا همچنین دوام تماس با طالبان که کنترل افغانستان را به‌دست دارند را برای منافع ملی روسیه مهم خوانده است.

در همین حال، او در مورد این‌که مسکو چه زمانی نام طالبان را از فهرست گروه‌های تروریستی حذف خواهد کرد، چیزی نگفته و‌ آن را وابسته به حل چالش‌هایی موجود در افغانستان دانسته است.

روسیه اخیرا موضوع حذف نام طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی و ضرورت به تعامل با این گروه را پیش کشید و پس از واکنش‌ها به آن، گفت که این کار هنوز زود است و طالبان باید در افغانستان حکومت فراگیر تشکیل دهند.

روسیه در حالی، تعامل با طالبان را برای مبارزه با تروریزم مهم عنوان می‌کند، که این گروه متهم به پناه‌ دادن به سازمان‌های مختلف تروریستی، از جمله القاعده در خاک افغانستان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *