صعود تیم ملی کریکت؛ متقی به جدایی ورزش از سیاست تاکید کرد

پس از پیروزی تیم ملی کریکت افغانستان مقابل بنگلادش و صعود این تیم به مرحله نیمه‌نهایی جهانی بیست‌آوره، امیرخان متقی؛ وزیر خارجه طالبان با راشد خان؛ کاپیتان تیم ملی کریکت افغانستان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

بر بنیاد اعلام وزارت خارجه طالبان، این گفتگو صبح امروز سه‌شنبه، 5 سرطان انجام شده‌است. امیرخان متقی در ویدیویی که از جریان این گفتگو منتشر شده، گفت که طالبان سیاست را از ورزش دور نگه می‌دارد.

وزیر خارجه طالبان از پیروزی‌های پی‌درپی این تیم تقدیر کرد و این تیم را الگویی برای جوانان خواند. او از بازیکنان تیم کریکت خواست که همچنان «شمله را بلند نگه دارند».

او افزود: «افغان‌ها در تمام میادین پیش می‌روند. سیاست ما این است که ورزش را از سیاست جدا نگه داریم. پیروزی شما باعث خوشحالی همه شد».

متقی با اشاره به مسابقات پیش روی تیم کریکت افغانستان، به کاپیتان تیم ملی کریکت گفت که با آمادگی و احتیاط به مسابقات بروند.

راشد خان؛ ستاره تیم کریکت افغانستان در این گفتگو گفت که از «دعاهای همیشگی و حمایت» وزیر خارجه طالبان قدردانی می‌کند و افزود که بازیکنان تلاش می‌کنند در دو بازی پیشرو نیز به پیروزی برسند.

تیم کریکت افغانستان صبح امروز در یک بازی نفس‌گیر و حساس، با تفاوت ۸ دوش بنگلادش را شکست داد و به نیمه‌نهایی جام جهانی راه یافت.

به دنبال پیروزی تیم کریکت افغانستان و راه‌یابی به نیمه‌نهایی، هزاران نفر در شهرهای خوست، ننگرهار و پکتیا به خیابان‌ها آمدند و این پیروزی را جشن گرفتند.

مطالب مرتبط