دستور طالبان در قندهار برای بازداشت تجلیل کنندگان پیروزی تیم ملی کریکت

مقام‌های امنیتی طالبان در ولایت قندهار؛ مقر اصلی رهبری این گروه، برای مردم اجازه ندادند تا از پیروزی تیم‌ ملی کریکت و صعود این تیم به نیمه‌نهایی رقابت‌های جام جهانی تجلیل کنند. این مقام‌ها دستور بازداشت کسانی را داده‌اند که از این پیروزی تجلیل می‌کنند.

شاه آغا؛ آمر امنیت فرماندهی پولیس طالبان در قندهار امروز سه‌شنبه، ۵ سرطان، در یک نوار تصویری به تمام آمران حوزه‌های شهر قندهار دستور بازداشت کسانی را داده است که برای پیروزی کریکت خوشحالی می‌کنند.

وی افزوده است که این موضوع را در هماهنگی با استخبارات طالبان در قندهار پیش می‌برند.

این مقام امینی طالبان دلیل این تصمیم را بیان نکرده اما گفته که به شمول خوست در سایر ولایت‌ها نیز اجازه تجلیل از پیروزی داده نخواهد شد.

همزمان شماری از جوانان در قندهار برنامه‌ای را به راه انداخته‌اند که از پیروزی تیم ملی کریکت شام امروز در شهرک عینو مینه این ولایت تجلیل کنند.

در همین حال در ولایت‌های خوست و ننگرهار نیز مردم از پیروزی تیم ملی کریکت تجلیل کردند.

تیم ملی کریکت افغانستان صبح امروز در سومین مسابقه جام جهانی ۲۰آوره، بنگلادش را با تفاوت هشت دوش شکست داد و به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه‌ یافت.

امیرخان متقی؛ وزیر خارجه طالبان ساعاتی بعد از پیروزی این تیم، در تماس تلفنی با راشد خان؛ کاپیتان تیم ملی کریکت این پیروزی را به وی تبریک گفت و از او و اعضای تیم ملی کریکت قدردانی کرد.

مطالب مرتبط