خواهر اسماعیل هنیه در حمله اسرائیل در غزه کشته شد

منابع فلسطینی تایید کرده‌اند که در حمله هوایی اسرائیل به شمال نوار غزه تعداد زیادی از افراد، ازجمله خواهر اسماعیل هنیه؛ رئیس دفتر سیاسی حماس و ۹ تن دیگر از بستگان او کشته شده‌اند.

خبرگزاری رویترز از قول مقامات صحی فلسطین گزارش داد که نیروهای اسرائیلی بامداد امروز سه‌شنبه، 5 سرطان در سه حمله هوایی جداگانه به شهر غزه دست‌کم ۲۴ فلسطینی را کشتند.

به گفته این مقامات دو مورد از این حملات به دو مکتب در شهر غزه انجام شد که براثر آن دست‌کم ۱۴ نفر کشته شدند.

حمله‌ای دیگر به خانه‌ای در اردوگاه الشاطی، یکی از هشت اردوگاه قدیمی پناهجویان نوار غزه صورت گرفت که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر دیگر شد.

محمود بازال؛ سخنگوی اداره دفاع غیرنظامی غزه، به خبرگزاری فرانسه گفت که زهر هنیه؛ خواهر اسماعیل هنیه در این حمله کشته شده و تعداد دیگری از اجساد احتمالاً هنوز زیر آوار هستند. او گفت: «ما تجهیزات لازم برای بیرون آوردن اجساد را نداریم و چند نفر نیز در این حمله زخمی شده‌اند».

ارتش اسرائیل اعلام کرده که دو ساختمان را در اردوگاه پناهندگان الشاطی و در محله الدراج که شبه‌نظامیان در آن مخفی شده بودند، دوشنبه‌شب هدف حمله قرار داد اما جزئیات دیگر در مورد این حمله را تأیید نکرده است.

اسماعیل هنیه؛ رهبر سیاسی حماس که در قطر به‌سر می‌بَرد، سه پسر و چهار نوه خود را در حمله اسرائیل در ماه اپریل امسال در مرکز غزه از دست داد. هنیه در آن زمان گفت که حدود ۶۰ نفر از اعضای خانواده او از زمان آغاز جنگ جدید غزه کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط