برنامه جهانی غذا درباره کمبود بودجه در افغانستان هشدار داد

برنامه جهانی غذا از کمبود بودجه در افغانستان هشدار داده و می‌گوید که به‌دلیل «بحران بودجه» تا ماه اکتبر تنها به یک میلیون نفر در افغانستان کمک می‌تواند.

برنامه جهانی غذا امروز چهارشنبه، ۶ سرطان اعلام کرد که به‌دلیل «بحران بودجه»، تا ماه اکتبر سال جاری میلادی تنها به یک میلیون نفر در افغانستان می‌تواند کمک غذایی ارائه کند؛ در حالی که ۱۲ میلیون نفر برای زنده‌ماندن، نیاز به کمک‌ غذایی دارند.

این نهاد گفته است که برای رسیدگی به افراد نیازمند در افغانستان نیاز به بودجه‌ فوری دارد.

براساس آمار اداره‌ هماهنگ‌کننده‌ کمک‌های بشردوستانه‌ سازمان ملل متحد، در سال جاری میلادی ۲۳.۷ میلیون نفر در افغانستان نیاز به کمک‌های بشردوستانه دارند.

این نهاد گفته است که مؤسسه‌های امدادرسان، رسیدگی به ۱۷ میلیون نفر را در اولویت قرار داده‌اند و به این منظور، به ۳.۰۶ میلیارد دالر بودجه نیاز دارد.

آنتونیو گوترش؛ دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش تازه‌ خود به شورای امنیت این سازمان گفت که تا ۱۵ می سال جاری میلادی، تنها ۱۶ درصد از این بودجه تأمین شده بود.

سال گذشته‌ میلادی نیز نهادهای امدادرسان، از جمله برنامه جهانی غذا برای حمایت از افراد نیازمند در افغانستان دچار کمبود بودجه بودند و بارها از این موضوع شکایت کردند.

مطالب مرتبط