ملا برادر با سرمایه‌گذاران ازبکستانی دیدار کرد

دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرای طالبان اعلام کرده است که ملا عبدالغنی برادر؛ معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای این گروه با شماری از سرمایه گذاران ازبکستان دیدار کرده است.

دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرای طالبان امروز دوشنبه، ۱۱ سرطان اعلام کرده که ملا عبدالغنی برادر؛ معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای این گروه با شماری از سرمایه گذاران ازبکستان دیدار کرده است.

به گفته طالبان، آقای برادر در دفتر کارش با شماری از سرمایه گذاران ازبکستانی دیدار کرده است.

در این دیدار سرمایه گذاران ازبکستانی به استخراج و پروسس زغال سنگ در افغانستان، تولید برق از زغال‌ سنگ، احداث تصفیه‌خانه معیاری نفت، ساخت کارخانه سمنت، استخراج معادن نمک و تولید نمک معیاری، ساخت کارخانه نساجی معیاری و در بخش حکومتداری الکترونیکی به سرمایه‌گذاری علاقمندی خود را ابراز داشتند.

در همین حال، سرمایه‌گذاران ازبکستان گفته‌اند که افغانستان اکنون به کشوری مناسب برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است و آنها به طور کامل آماده هستند تا در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری نموده و تجارب خویش را با افغان‌ها شریک سازند.

معاون اقتصادی ریاست الوزرای طالبان ضمن استقبال از سرمایه‌گذاران ازبکستان، به آنها اطمینان داده که وزارت‌ها و ادارات در بخش‌های مربوطه با آن‌ها همکاری خواهند کرد.

مطالب مرتبط