تغییرات بزرگ در کابینه طالبان؛ وزیر معادن، رییس هلال احمر شد

هبت‌الله آخوندزاده؛ رهبر طالبان شماری از مقامات این گروه از جمله وزیر معادن، رییس بانک مرکزی، رییس هلال احمر و چند معاون وزارت‌خانه در سمت‌های جدید تعیین کرده‌است.

ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان شنبه‌شب، 16 سرطان در صفحه ایکس خود از این تعیینات و تغییرات مقامات این گروه خبر داده‌است.

بر بنیاد اعلام او، شهاب‌الدین دلاور؛ وزیر معادن و پترولیم طالبان به عنوان رییس جمعیت هلال احمر، هدایت‌الله بدری؛ رییس بانک مرکزی به عنوان وزیر معادن، مطیع‌الحق خالص؛ رییس جمعیت هلال احمر به عنوان رییس اداره حفاظت از محیط زیست و نوراحمد آغا؛ معاون بانک مرکزی به عنوان رییس عمومی این بانک تعیین شده‌اند.

همچنین به گفته آقای مجاهد، نورالدین ترابی؛ معاون جمعیت هلال احمر به حیث رییس اداره مبارزه با حوادث، قدرت‌الله جمال؛ معاون وزارت صنعت و تجارت به حیث معاون مالی،‌ اداری و گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ، احمدالله زاهد؛ رییس مبارزه با فساد اقتصادی ریاست عمومی استخبارات به حیث معاون وزارت صنعت و تجارت، عزیزالرحمن؛ رییس اداره حفاظت از محیط زیست به حیث معاون جمعیت هلال احمر و ملا سعدالدین؛ معاون مالی،‌ اداری و گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ به حیث معاون اداره حفاظت از محیط زیست طالبان تعیین شده‌اند.

سخنگوی طالبان درباره علت این تغییرات در سطح رهبری ادارات این گروه چیزی نگفته است. رهبر طالبان تا کنون چندین بار مقامات ارشد این گروه را از سمت‌های شان تبدیل کرده‌است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *