ریچارد بنت از نهادهای ورزشی خواست از زنان ورزشکار افغان حمایت کنند

ریچارد بنت؛ گزارشگر ویژه‌ حقوق‌‌ بشر سازمان ملل متحد برای افغانستان از نهادهای ورزشی در داخل و خارج این کشور خواسته ت از زنان ورزشکار افغان حمایت کنند.

آقای بنت امروز سه‌شنبه، ۱۹ سرطان با نشر پستی در ایکس به اظهارات سخنگوی طالبان برای کمیته ملی المپیک افغانستان مبنی بر عدم حمایت این گروه از ورزشکاران زن افغا‌نستان که در المپیک پاریس شرکت کرده‌اند، واکنش نشان داده است.

وی گفته که زنان و دختران افغا‌نستان حق دارند در رقابت‌های ورزشی شرکت کنند و او مشتاقانه منتظر رقابت زنان و مردان با استعداد و الهام‌بخش افغانستان در رقابت‌های المپیک و پارالمپیک پاریس است.

در رقابت‌های المپیک امسال در پاریس، سه زن به نمایندگی از افغانستان در رشته‌های بایسکل‌سواری و دو میدانی شرکت کرده‌اند. در این رقابت سه مرد نیز به نمایندگی از افغانستان شرکت کرده‌اند که دو نفر آنان از خارج کشور پیوسته‌اند.

روز گذشته سخن‌گوی کمیته‌ المپیک افغانستان که اکنون تحت کنترل طالبان است به خبرگزاری فرانسه گفت که این کمیته سه زنی را که در المپیک پاریس شرکت کرده‌اند به رسمیت نمی‌شناسد و تنها سه مرد را نماینده افغانستان می‌دانند.

کمیته بین‌المللی المپیک این شش ورزشکار اهل افغانستان را در مشوره با مقام‌های پیشین کمیته المپیک افغانستان که اکنون در تبعید به‌سر می‌برند، به رقابت‌های المپیک پاریس دعوت کرده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *