شوخی ترامپ درباره تصاحب کرسی دور پنجم ریاست جمهوری امریکا

رئیس‌جمهوری امریکا به رقبایش در جبهه دموکرات حمله کرد و آنان را «ساده لوح‌های سوسیالیست» خواند و آنان را متهم کرد که سیاست خود را بر ارزش‌ها و منافع اقتصادی مغایر با جوامع روستایی بنا نهاده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری امریکا، روز گذشته -دوشنبه- در جمع هوادارانش در پنسیلوانیا خواستار حمایت‌شان برای انتخابات سال آینده میلادی شد و گفت که با کمک آن‌ها می‌تواند پنج بار وارد کاخ سفید شود.

ترامپ گفت: «یک بار نامزد شدیم و یک هیچ پیروز شدیم. حالا می‌خواهیم برای بار دوم کارزارمان را آغاز کنیم و بعدش کارزار دیگری راه می‌اندازیم و بعد دیوانه‌شان می‌کنیم.»وی در ادامه افزود: «شاید اگر از این کار خوشمان بیاید و همه‌چیز مثل الان پیش برود، کاری را بکنیم که باید بکنیم: برای بار سوم و چهارم و پنجم نیز نامزد ریاست‌جمهوری می‌شویم.» این در حالی است که متمم ۲۲ قانون اساسی امریکا که در سال ۱۹۵۱ تصویب شد به رؤسای جمهور اجازه می‌دهد که تنها دو بار خود را برای تصدی این پست نامزد کنند. ترامپ همچنین به رقبایش در جبهه دموکرات حمله کرد و آنها را «خل‌وچل‌های سوسیالیست» خواند.

وی همچنین رقبای خود را متهم کرد که سیاست خود را بر ارزش‌ها و منافع اقتصادی مغایر با جوامع روستایی بنا نهاده‌اند. ترامپ، دموکرات‌ها را به آسان‌گیری در سیاست‌های مهاجرتی، نابودی متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده، برنامه‌های گران‌قیمت برای تغییرات اقلیمی و توافق‌های تجاری ناعادلانه متهم کرد.

مطالب مرتبط