فلمساز جوان ایرانی به دست پدرش قطعه قطعه شد

رسانه‌های ایرانی گزارش دادند که بابک خرمدین؛ کارگردان سینمای این کشور توسط پدر و مادرش به قتل رسیده است.خبرگزاری ایرنا به نقل از منابعی گفته است که جسد قطعه قطعه شده این کارگردان سینمای ایران صبح روز گذشته در خیابان نفیسی محله آکباتان کشف شده است.

بر اساس گزارش‌ها بابک خرمدین در زمان مرگ اش ۴۷ سال سن داشته است.

محمد شهریاری؛ سرپرست بخش جنایی تهران با تایید خبر قتل آقای خرمدین به خبرگزاری ایسنا گفته است: «جسد این شخص در اکباتان پیدا شده و در تحقیقات به عمل آمده پدر و مادر این کارگردان دستگیر شدند و به قتل اعتراف کردند.»

گفته شده بقایای جسد این فرد در داخل یک چمدان بوده است.

خبرگزاری رکنا هم در گزارشی گفته است که پدر آقای خرمدین در اعتراف‌هایش نزد پولیس، به جز اختلاف نظر با پسرش به موضوع مجرد بودن او اشاره کرده است. هنوز مشخص نیست که ازدواج نکردن فرزند چرا سرنوشتی این چنینی برای او رقم زده است.

براساس این گزارش، پدر این کارگردان سینمایی ایران با خوراندن مواد بیهوش کننده، او را بیهوش کرده و سپس با ضربات چاقو او را کشته است و بعد از مثله کردن بدنش او را به سطل آشغال انداخته است.

تا اینجا چیزی که از پدر او منتشر شده، روایتی است که خود او در مراسم نمایش فیلم پسرش شرح داده است. در آن روایت، پدر بابک خرمدین گفته است که نزدیک به شش سال در جنگ ایران و عراق حضور داشته است.

بابک خرمدین فیلمی به نام «سوگنامه‌ای برای یاشار» ساخته بود که در مراسمی نمایش این فیلم و گفت‌وگو با سازندگانش، پدرآقای خرمدین هم برای صحبت با حاضران به روی صحنه رفت. بنا به گزارشی که وبسایت سینماما نوشته است، پدر آقای خرم‌دین در صحبت‌های آن روز خود از حضور ۶۹ ماهه‌اش در مناطق جنگی با عراق صحبت کرده است.

انتشار خبر قتل بابک خرمدین و قطعه قطعه شدن بدنش، بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به مقایسه این کارگردان سینما با شخصیتی تاریخی به همین نام واداشته است.

بابک خرمدین، نام سرداری ایرانی بود که بر ضد خلافت عباسی شورید. وقتی که او بازداشت و به سامرا فرستاده شد، خلیفه عباسی ابتدا دستور داد دست‌هایش را قطع کنند و سپس او را دار زدند.

مطالب مرتبط