فضل‌الرحمان امروز وارد کابل می‌شود

منابع خبری گزارش داده‌اند که مولانا فضل الرحمن؛ رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان، قرار است امروز وارد کابل شود. او به منظور ترمیم روابط طالبان و اسلام‌آباد به کابل دعوت شده است.

blank

منابع خبری گزارش داده‌اند که مولانا فضل الرحمن؛ رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان امروز یک‌شنبه، ۱۷ جدی، وارد کابل می‌شود.

رهبر حزب جمعیت‌ علمای اسلام پاکستان می‌گوید که در سفر به افغانستان، با هبت‌الله آخوندزاده؛ رهبر طالبان که در قندهار پنهان است نیز دیدار خواهد کرد‌.

رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان به رادیو «مشعل»، بخش پشتوی رادیو آزادی گفته است که این سفر در چند روز آینده انجام خواهد شد.

در صورتی‌که این دیدار انجام شود، مولانا فضل‌الرحمان دومین مقام خارجی خواهد بود که پس از تسلط طالبان بر افغانستان با رهبر این گروه دیدار می‌کند.

پیش از این شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی؛ نخست‌وزیر و زیر خارجه‌ قطر در سفر به قندهار با رهبر طالبان دیدار و گفتگو کرده بود.

مولانا فضل‌الرحمان به رادیو مشعل گفته است که او در سفر به افغانستان، برای بهبود روابط میان طالبان و پاکستان تلاش خواهد کرد و با مقام‌های این گروه در مورد موضوعات مختلف، از جمله تحریک طالبان پاکستان گفتگو خواهد کرد.

رهبر جمعیت‌ علمای اسلام پاکستان گفته است که وزارت خارجه‌ و مقام‌های پاکستان نیز دیدگاه خود را با او شریک کرده‌اند تا با مقام‌های طالبان در میان بگذارد.

وزارت خارجه‌ پاکستان پیش از این سفر مولانا فضل‌الرحمان به افغانستان را یک سفر شخصی خوانده بود و در مورد آن اظهار نظر نکرده بود.

سفر مولانا فضل‌الرحمان به افغانستان به دعوت طالبان صورت می‌گیرد.

ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان گفته است که این گروه با دعوت مولانا فضل‌الرحمان به افغانستان، می‌خواهد «جلو تبلیغات را بگیرد و واقعیت‌هایی را با مردم پاکستان در میان بگذارد».

مطالب مرتبط