حزب عمران خان از کارزار انتخاباتی پاکستان حذف شد

با اینکه تنها دو هفته به انتخابات سراسری در پاکستان باقی مانده اما حزب تحریک انصاف پاکستان در سراسر این کشور از برگزاری راهپیمایی‌ها و تجمعات منع شده و در رسانه‌ها نیز سانسور است.

blank

«جمال احسان خان» کاندیدای حزب تحریک انصاف پاکستان از میانولی به رسانه ها می‌گوید:«اعضای حزب با ارعاب و تهدید روبرو هستند و من نیز به شخصه تهدید به مرگ شده‌ام».

این عضو حزب تحریک انصاف پاکستان افزود« در طول این زندگی، من هرگز شاهد انتخاباتی به این پر تنشی و تهدیدآمیز نبوده‌ام».

گفته می‌شود با اینکه تنها دو هفته به انتخابات این کشور مانده اما پوسترهای انتخاباتی حزب عمران خان در خیابان‌ها دیده نمی‌شود و این سرکوب که به ارتش قدرتمند پاکستان نسبت داده می‌شود، او و حزبش را در عمل از انتخابات حذف کرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، عمران خان، نخست وزیر برکنار شده پاکستان که اکنون به دلیل مواجهه به یکسری چالش‌ها در حبس به سر می‌برد از شرکت در انتخابات هشتم فبروری به اتهام اختلاس منع شده؛ اتهامی که خودش آن را با انگیزه سیاسی می‌داند.

حزب تحریک انصاف پاکستان در سراسر این کشور از برگزاری راهپیمایی‌ها و تجمعات منع شده و در رسانه‌ها نیز سانسور است.

از طرفی، اوراق کاندیداهای این حزب نیز توسط کمیسیون انتخابات پاکستان رد شده‌اند.

در حالی که دو هفته به انتخابات پارلمانی پاکستان باقی مانده، هیچ شور و اشتیاقی که معمولا پیش از انتخابات در پاکستان با جمعیت بیش از ۲۴۰ میلیون نفری دیده می‌شود، وجود ندارد.

در میانولی که یک منطقه کاملا روستایی در مرکز ایالت پنجاب است، سه بار به عنوان قانونگذار در پارلمان انتخاب شد. در این منطقه، او را یک قهرمان می‌دانند.

از نظر مردم این منطقه، عمران خان ۷۱ ساله یک چهره سیاسی نیست بلکه او یک قهرمان است که یک بیمارستان و یک دانشگاه ساخته است.

عمران خان که در ابتدا گمان می‌شد مورد حمایت ارتش قدرتمند پاکستان است، در دوران نخست وزیری حمایت آن را از دست داد و در نهایت در پی رای عدم اعتماد در پارلمان در ۲۰۲۲، از سمتش برکنار شد.

گفتنی است که اوایل ماه جاری میلادی، حزب عمران خان در پی حکم دیوان عالی در ممنوع شدن از رقابت در انتخابات با نماد انتخاباتی‌اش «چوب کریکت» ضربه سختی متحمل شد.

در کشوری که میلیون‌ها نفر سواد خواندن یا نوشتن ندارند، نمادها برای رای دهندگان از آن جهت ضرورت دارد که می‌توانند کاندیدا و حزب مورد قبول خود را تشخیص دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *