وزیر دفاع طالبان: آماده تضمین امنیت پروژه های انکشافی در افغانستان هستیم

وزیر دفاع طالبان در دیدار با نمایندگان چین، ایران و پاکستان به آنها اطمینان داد که این گروه امنیت پروژه های انکشافی در افغانستان را تضمین می کنند.

blank

وزارت دفاع طالبان، امروز (سه‌شنبه، ۱۰ دلو) با نشر اعلامیه‌‌ای در ایکس گفته است که این دیدار شب گذشته و پس از پایان نشست «ابتکار همکاری منطقه ای افغانستان» انجام شده است.

بر اساس خبرنامه سرپرست وزارت دفاع طالبان به نمایندگان این سه کشور از تعهد این گروه به «برقراری ثبات و تأمین امنیت مرزهای کشور، تحکیم روابط دوستانه ‌بر مبنای احترام متقابل با کشورها و همکاری‌های اقتصادی» اطمینان داده است.

او گفته است: «امارت اسلامی (طالبان) آماده‌ی تضمین امنیت و هر نوع همکاری دیگر به‌خاطر آغاز و تکمیل پروژه‌های انکشافی کشورها در افغانستان است».

وزارت دفاع طالبان گفته است که محمدیعقوب مجاهد پس از پایان نشست منطقه ای کابل، همچنین میزبان نمایندگان کشورهای روسیه، هند، چین، ایران، پاکستان، ترکیه، قزاقستان، ازبیکستان، اندونیزیا، قیرقیزستان و ترکمنستان بوده است.

نمایندگان این کشورها عصر دیروز در نشستی تحت عنوان «ابتکار همکاری منطقه ای افغانستان» به میزبانی وزارت خارجه‌ی طالبان اشتراک کرده بودند.

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان گفت که این نشست به هدف «بحث و گفتگو برای شکل‌گیری روایت منطقه‌محور به هدف توسعه همکاری منطقه‌ای برای تعامل سازنده با افغانستان و کشورهای منطقه» برگزار شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *