مک‌کال: تعامل با طالبان سیلی زدن به مردم افغانستان است

مایکل مک‌کال؛ رییس کمیته‌ روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا، پیشنهاد هرگونه امکان تعامل با طالبان را به‌معنای سیلی‌زدن به صورت مردم افغانستان خوانده و مردم افغانستان را قربانی طالبان توصیف کرده است.

blank

مایکل مک‌کال؛ رییس کمیته‌ روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا در واکنش به اظهارات اخیر کرن دیکر؛ کاردار سفارت امریکا برای افغانستان مبنی بر این‌که اعضای جامعه مدنی افغانستان از «نقشه راه سیاسی و تعامل با طالبان» حمایت می‌کنند، پیشنهاد هرگونه امکان تعامل با طالبان را به‌معنای سیلی‌زدن به صورت مردم افغانستان خوانده است.

او مردم افغانستان را قربانی رژیم طالبان توصیف کرده است.

کمیته‌ روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا به نقل از مک‌کال گفته: «این دولت (دولت بایدن) نباید تحت هیچ شرایطی تعامل با طالبان را تشویق کند.»

این در حالی است که کاردار سفارت امریکا برای افغانستان در هشت مارچ از دیدار خود با شماری از شهروندان افغانستان در استانبول ترکیه خبر داده و گفته بود که حمایت قوی در میان نمایندگان جامعه مدنی از روند تحت رهبری سازمان ملل متحد برای ادغام مجدد افغانستان به جامعه بین‌المللی وجود دارد.

او گفته: «استعداد و انرژی زیادی در اینجا آماده است تا از نقشه راه سیاسی و تعامل با طالبان حمایت کند. افغانستان برای پیشرفت به همه مردمش نیاز دارد.»

این در حالی است که فعالان حقوق زن از جمله زنان معترض بر عدم تعامل با طالبان تأکید دارند.

برخی فعالان خواستار به دادگاه کشاندن طالبان به‌خاطر نقض حقوق بشر در افغانستان هستند.

در همین حال با گذشت دوونیم سال تاکنون هیچ کشوری طالبان را به‌گونه رسمی به رسمیت نشناخته است. اگرچه برخی از کشورها از جمله کشورهای منطقه با طالبان روابط دیپلماتیک برقرار کرده، اما درباره‌ رسمیت و مشروعیت این گروه رسما چیزی نگفته‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *