شرکت طالبان در پانزدهمین نشست سازمان همکاری‌های اسلامی

طالبان اعلام کرده‌اند که هیات این گروه در پانزدهمین نشست سازمان همکاری‌های اسلامی شرکت کرد.

وزارت خارجه طالبان اعلام کرده است که هیات این گروه در پانزدهمین نشست سازمان همکاری‌های اسلامی در گامبیا شرکت کرده‌ است.

در همین حال، دبیرکال سازمان همکاری اسلامی نیز روز پنج‌شنبه گفت که این سازمان به تعامل بشردوستانه خود با طالبان ادامه می‌دهد.

وزارت خارجه طالبان با نشر خبرنامه‌ای گفته که این گروه، به دعوت رسمی سازمان همکاری‌های اسلامی در این نشست حضور یافته است.

برپایه این خبرنامه دو عضو طالبان، سخنگوی وزارت خارجه طالبان و رییس سازمان‎‌های بین‌المللی وزارت خارجه، به نمایندگی از این گروه در پانزدهمین نشست سازمان همکاری‌های اسلامی حضور یافته‌اند.

سازمان همکاری اسلامی در خبرنامه‌ای به نقل از دبیرکل این سازمان گفته: «سازمان‌ همکاری اسلامی به تعامل خود در چارچوب رویکرد بشردوستانه و گفت‌و‌گوی سازنده با مقام‌های بالفعل افغانستان ادامه می‌دهد.»

براساس این خبرنامه، دبیرکل این سازمان از کشورهای عضو خواست به تلاش‌های بشردوستانه خود از طریق صندوق امانت بشردوستانه برای افغانستان تحت نظارت و مدیریت بانک توسعه اسلامی ادامه دهند.

این نشست تحت عنوان «تقویت وحدت و همبستگی از طریق گفتگو برای توسعه پایدار» با حضور سران کشورها و وزیران خارجه روز چهارشنبه (۱۵ ثور) در شهر بانجول پایتخت گامبیا آغاز شد و قرار است روز پنجشنبه نیز ادامه داشته باشد.

در این نشست همچنین در مورد وضعیت غزه و به رسمیت شناختن فلسطین، مناقشه در کشورهای یمن، لیبیا و سودان بحث و گفتگو شده است.

قرار است در پایان این نشست دو روزه، قطع‌نامه‌ای ویژه‌ در مورد فلسطین صادر شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *