سیلاب‌‌های مرگبار افغانستان؛ معاون یوناما به بغلان رفت

دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) از سفر معاون این دفتر به بغلان خبر داده و گفته که ۶۰ هزار نفر در بغلان تحت تاثیر سیل قرار گرفته‌اند.

دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد (یوناما) در افغانستان امروز دوشنبه، ۳۱ ثور اعلام کرد که اندریکا راتوت؛ معاون امور بشری این دفتر به ولایت بغلان سفر کرده است.

یوناما گفته که ۶۰ هزار نفر در بغلان تحت تاثیر سیل قرار گرفته‌‌اند.

یوناما با نشر ویدیویی افزوده که در پی جاری شدن سیل‌های اخیر در بغلان ۱۸۲ نفر که بیشتر آنان زنان و کودکان‌اند، جان باخته‌اند.

معاون امور بشری یوناما گفته که تیم‌های بشردوستانه سازمان ملل برای کمک به سیلاب‌زدگان در ولایت‌های بغلان، تخار و بدخشان مستقر شده‌اند.

اندریکا راتوت می‌گوید که تاکنون حدود ۱۵ هزار نفر سیلاب‌زده در شمال افغانستان از سوی سازمان ملل و شرکای این سازمان حمایت شده‌اند.

این مقام سازمان ملل تاکید کرده که جامعه جهانی برای حمایت و تامین نیازهای آسیب‌دیدگان بحران سیل در افغانستان همکاری کنند.

بارش شدید باران و جاری‌شدن سیل در روزهای اخیر خسارات مالی و جانی قابل توجهی به مردم وارد کرده است.

براساس گزارش‌ها، در نتیجه جاری شدن سیلاب‌های اخیر در بغلان بیش از ۳۰۰ نفر، در غور دست‌کم ۵۰ نفر و در ولایت فاریاب نزدیک به ۶۰ نفر جان باخته‌اند.

اداره هواشناسی طالبان نیز از ادامه بارش باران‌های شدید و جاری شدن سیلاب‌های آنی به روز دوشنبه در ۱۳ ولایت افغانستان هشدار داده است.

مطالب مرتبط