مقام‌های ۱۵ کشور خارجی در تشییع جنازه رییسی شرکت کردند

منابع خبری از ورود ۱۵ تن از سران و مقام‌های ارشد کشورها برای حضور در مراسم تشییع جنازه ابراهیم رئیسی؛ رییس جمهور ایران و همراهانش در ایران خبر داده‌اند.

در حالی‌که امروز چهارشنبه، دوم جوزا دومین روز تشیع جنازه سید ابراهیم رئیسی؛ رییس جمهور ایران و همراهانش در ایران است، منابع از ورود ۱۵ تن از سران و مقام‌های ارشد کشورها برای حضور در این مراسم خبر داده‌اند.

امیر قطر، رهبر ملی ترکمنستان، روسای جمهور تونس و تاجیکستان، نخست وزیران عراق، پاکستان، ارمنستان، قطر، آذربایجان و روسای مجالس عراق، روسیه، الجزایر، ازبکستان، قزاقستان و لبنان از جمله سران و مقامات ارشدی هستند که تاکنون برای حضور در مراسم تشییع جنازه ابراهیم رئیسی و همراهان او وارد تهران شده‌اند.

این در حالی است که عبدالغنی برادر؛ معاون اقتصادی حکومت طالبان و امیرخان متقی؛ وزیر خارجه این گروه نیز برای شرکت در مراسم تشییع جنازه رئیسی به تهران رفتند.

طالبان اعلام کردند که عبدالغنی برادر؛ معاون اقتصادی حکومت طالبان و امیرخان متقی؛ وزیر خارجه این گروه برای شرکت در مراسم تشییع جنازه ابراهیم رئیسی عازم تهران شدند.

دور نخست مراسم تشییع ابراهیم رئیسی و همراهانش بامداد سه‌شنبه، اول جوزا، در تبریز آغاز شد.

سپس پیکرهای آن‌ها به تهران انتقال یافت.

در مراسم امروز پیکرها به مصلای تهران منتقل و مراسمی هم در آن‌جا برگزار شد.

صبح پنج‌شنبه سوم جوزا مراسم تشییع در ولایت خراسان‌ جنوبی برگزار و پس از آن پیکرها به مشهد منتقل می‌شوند.

جان باختن سید ابراهیم رئیسی و همراهانش در سانحه سقوط چرخبال در راه تبریز واکنش‌های گسترده‌ای در سراسر جهان داشته است.

پیش از این محمدحسن آخوند؛ رییس‌الوزرای طالبان در بیانیه‌ای گفت به خاطر کشته شدن ابراهیم رئیسی؛ رییس‌ جمهور ایران و همراهانش «عمیقا غمگین و متاثر است.»

مطالب مرتبط