آزادی ۲۳ زندانی افغان از زندان‌های پاکستان

کنسولگری طالبان در کراچی پاکستان از رهایی ۲۳ افغان از زندان‌های این کشور خبر داده است.

کنسولگری طالبان در کراچی روز جمعه، ۴ جوزا اعلام کرده که ۲۳ افغان به شمول زنان و کودکان از زندان‌های این شهر رها و به افغانستان منتقل شدند.

عبدالجبار تخاری؛ مقام طالبان گفته که تاکنون بیش از چهار هزار زندانی افغان از زندان‌های پاکستان رها و به افغانستان منتقل شده‌اند.

این مقام طالبان در کراچی در ویدیویی مدعی شد که تاکنون ۴۲۸۸ نفر به شمول زنان و کودکان از زندان‌های ایالت‌های مختلف پاکستان رها و به کشور منتقل شده‌اند.

او افزود در حال حاضر حدود ۴۰ زندانی افغان در زندان ایالت سند به‌سر می‌برند و تلاش‌ها برای رهایی آنان جریان دارد.

تخاری همچنین از مهلت حکومت پاکستان برای مهاجران افغان یاد کرده که تا آخر جون برای آنان فرصت داده است تا این کشور را ترک کنند.

کنسول‌ طالبان در کراچی با ادعای زندگی «آرام» مهاجران افغان در پاکستان، اظهار امیدواری کرد که پاکستان باید مهلت بیشتری برای مهاجران افغان بدهد.

حکومت پاکستان پیشتر مدت اقامت مهاجران افغان دارنده کارت ثبت اقامت (پی‌او‌آر) را تا ۳۰ جون، کمتر از دو ماه دیگر تمدید کرد.

براساس آمار رسانه‌های پاکستان، پس از تصویب لایحه‌ اخراج مهاجران در نوامبر سال گذشته، تاکنون حدود نیم میلیون مهاجر افغان اخراج شده‌اند.

در همین حال، در مرحله دوم اخراج مهاجران افغان رسانه‌های پاکستانی برآورد کردند که نزدیک به یک میلیون مهاجر افغان اخراج خواهند شد.

مطالب مرتبط