آلمان برای اخراج پناهجویان مجرم وضعیت افغانستان را بررسی می‌کند

به دنبال حمله مرگبار یک مهاجم افغان در آلمان، وزیر خارجه این کشور خواهان بررسی وضعیت افغان‌ها در آلمان شده و می‌گوید: «پیش از اخراج پناهجویان جنایت‌پیشه افغانستان وضعیت این کشور بررسی شود.»

آنالنا باربوک؛ وزیر خارجه آلمان گفته است که پیش از «اخراج احتمالی پناهجویان جنایت‌پیشه افغانستان» باید وضعیت این کشور بررسی شود.

پیش از این نانسی فایزر؛ وزیر داخله آلمان اعلام کرده بود که کشورش در حال بررسی خروج پناهجویان «جنایتکار» به افغانستان است.

اما خانم باربوک در سخنرانی در میان هواداران «اتحاد سبزها» در آلمان گفته است که باید ماده‌های قانون اساسی این کشور در رابطه به مسایل پناهجویی دور زده نشود.

بحث اخراج پناهجویان افغانستان در آلمان پس از آن بالا گرفته است که یک شهروند افغانستان در شهر مانهایم در جنوب‌-غرب این کشور، با حمله با چاقو یک افسر پولیس این شهر را به شمول چند تن دیگر زخمی ساخت.

این در حالی است که هدف این حمله گروهی از مخالفان «اسلام سیاسی» بودند که در جمعی از مردم در این شهر، سخنرانی می‌کردند.

وزیر خارجه آلمان افزوده: «البته ما مایل هستیم که اطمینان حاصل کنیم، مجرمانی که مرتکب جرایم جنایی جدی شده‌اند، در اسرع وقت ممکن به کشور شان بازگردانده می‌شوند. به همین دلیل قوانین قبلاً تشدید شده‌اند».

او همچنین با اشاره به حاکمیت طالبان در افغانستان گفته: «چگونه می‌خواهیم با یک رژیم تروریستی اسلام‌گرا که اصلاً با آن ارتباطی نداریم همکاری کنیم؟ چگونه اطمینان حاصل کنیم که حمله تروریستی بعدی از آن‌جا برنامه‌ریزی نشده است؟»

خانم باربوک می‌گوید که آلمان مانند شرکای اروپایی خود سفارتی در افغانستان ندارد که بتواند بازگشت این شهروندان به کشورشان را همراهی کند.

این در حالی است که به دنبال درخواست برخی از مقام‌های آلمانی مبنی‌بر خروج پناهجویان افغانستان و سوریه که تهدیدی برای امنیت آلمان محسوب می‌شوند، وزیر داخله آلمان گفت، افرادی که تهدید بالقوه برای امنیت آلمان هستند باید فوراً اخراج شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *