میلیونرهای جهان به نزدیک به 23 میلیون نفر افزایش یافت

بر اساس یک ارزیابی جدید تعداد افرادی که میزان ثروت‌شان بیش از یک میلیون دالر امریکایی می‌رسد، به نزدیک 23 میلیون نفر رسید؛ رقمی که در ۲۷ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

شرکت مشاوره «Capgemini» در تازه‌ترین گزارش خود در مورد ثروت جهانی اعلام کرد که سال گذشته ۲۲.۸ میلیون نفر در جهان دارای حداقل یک میلیون دالر دارایی قابل سرمایه‌گذاری بودند که این میزان ۵.۱ درصد بیشتر از سال قبل و بالاترین نرخ از زمان نخستین ارزیابی در سال ۱۹۹۷ بوده است.

طبق این گزارش میزان دارایی ثروتمندان نیز در سال گذشته به رکورد جدید ۸۶.۸ تریلیون دالری رسید. این رقم معادل ۴.۷ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۲ بوده است.

بیشترین نرخ افزایش دارایی‌های ثروتمندان در امریکای شمالی به ثبت رسیده است. این گزارش می‌گوید میزان دارایی‌های ثروتمندان در امریکای شمالی با افزایش ۷.۲ درصد به ۲۶.۱ تریلیون دالر و تعداد افراد ثروتمند نیز با ۷.۱ افزایش به هفت هزار و ۴۳۱ تن رسیده است.

نویسندگان این گزارش اقتصاد قوی،‌ کاهش تورم و رونق در بازارهای سهام را از جمله عوامل اصلی این امر عنوان کرده‌اند.

در حال حاضر در رتبه‌بندی ثروتمندان در جهان، ایالات متحده همچنان در صدر کشورهایی که است بیشترین تعداد میلیونرها را در خود جای داده است. پس از آن جاپان در رده دوم و آلمان در رتبه سوم قرار دارند. طبق این رده‌بندی در امریکا حدود ۷ میلیون و ۴۰۰ میلیونر، در جاپان حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ میلیونر و در آلمان حدود یک میلیون و ۶۰۰ میلیونر سکونت دارند.

چین با یک میلیون و ۵۰۰ میلیونر در رده‌ چهارم این رتبه‌بندی قرار دارد.

شرکت «Capgemini» گزارش ثروت جهانی را از سال ۱۹۹۷ به صورت سالانه منتشر می‌کند. برای تهیه این گزارش ۷۱ کشور جهان که بیش از ۹۸ درصد از درآمد ناخالص ملی جهانی و ۹۹ درصد از ارزش بازار سهام جهانی را در اختیار دارند، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *