کشته شدن ۸ نفر در آتش‌سوزی در یک ساختمان اداری در مسکو

منابع خبری از  کشته  شدن ۸ تن در آتش‌سوزی مرگبار در یک ساختمان اداری در مسکو خبر داده‌اند.

آندره وروبیوف؛ فرماندار منطقه فریازینو نزدیک مسکو، ‌اعلام کرده که دست کم ۸ نفر در آتش‌سوزی بزرگ یک ساختمان اداری در نزدیکی مسکو جان خود را از دست دادند.

مقام‌های اورژانس در فریازینو، در حدود ۲۵ کیلومتری شمال شرق پایتخت گفتند که تنها یک نفر از آتش‌سوزی در ساختمان در حال سوختن نجات یافته است.

آقای ورویوف گفته: «۲ نفر پس از پریدن از پنجره کشته شدند، در حالی که ۶ نفر بر اثر فروریختن فضای داخلی دفتر در آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند.»

فیلم آنلاین نشان می‌دهد که دود غلیظی از طبقات بالای این مجتمع هشت طبقه بیرون می‌رود.

گزارش‌های متناقضی در مورد این ساختمان وجود دارد. به گزارش تاس، زمانی محل موسسه تحقیقاتی صنایع دفاعی پلاتان بوده است.

به گزارش واشنگتن پست، موسسه تحقیقاتی پلاتان یکی از چندین شرکت روسی است که توسط خزانه‌داری ایالات متحده به دلیل دخالت در انتخابات خارجی، انجام عملیات مخرب سایبری و تضعیف امنیت در خارج از کشور تحریم شده است. فهرست خزانه داری می گوید که موسسه تحقیقاتی پلاتان در همان آدرس ساختمانی است که آتش گرفت.

در بیانیه‌ای از «راس الکترونیکس»، یک سازمان الکترونیکی متعلق به روسیه، این ساختمان از دهه ۱۹۹۰ مالک خصوصی داشته است.

در همین حال، رسانه‌های مخالف اخیرا گزارش دادند که موسسه تحقیقاتی صنایع دفاعی پلاتان در اواخر سال ۲۰۲۳ در این ساختمان مستقر بوده است.

آقای وروبیوف گفت که یک مرد ۳۴ ساله در وضعیت وخیم به شفاخانه منتقل شده است و دو آتش‌نشان نیز به دلیل جراحات وارده تحت مداوا هستند.

نیروهای اورژانس محلی گفتند که این مرد تنها فردی بود که از آتش‌سوزی نجات یافت.

مقام‌های وزارت اورژانس گفتند که بیش از ۱۳۰ نفر و ۲ هلیکوپتر برای اطفای حریق تلاش می‌کنند، و بخش عمده آتش تا ساعت ۲۰ به وقت محلی مهار شد.

هنوز دلیل آتش‌سوزی مشخص نیست، اما یکی از شاهدان عینی به تاس گفت که قبل از گسترش، آتش در طبقه ششم شروع شده است. آقای وروبیوف گفت که حدود ۳۰ شرکت، فضای اداری این ساختمان را کرایه کرده‌اند و سرنوشت ۲ کارمند در ساختمان مشخص نیست.

آقای وروبیوف افزوده که یک پرونده جنایی باز شده و دادستان‌ها در حال بررسی علت آتش‌سوزی هستند.

مطالب مرتبط